Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Orszak Trzech Króli 2020. Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Autor admin
Data utworzenia: 06 styczeń 2020, 14:47 Wszystkich komentarzy: 1


Orszak Trzech Króli 2020. Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Ulicami Chojnowa po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. Zobacz zdjęcia z dzisiejszego świętowania Objawienia Pańskiego w naszym mieście.

Orszaki organizowane w Chojnowie od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii świętego Mateusza, według której trzej Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

- Wydarzenie Objawienia Pańskiego uświadamia nam wielkość Boga, który w dziecięciu Jezus przyszedł aby nam służyć - nie tylko tym, którzy w niego uwierzyli. Dlatego też idea orszaku to jedno wspólne przedsięwzięcie, które łączy a nie dzieli - tłumaczy ks. Marek Osmulski, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła - Wiemy dobrze, że nie jest to łatwe. Dużo mamy "Herodów" i nie jest łatwo działać wspólnie - dodaje

Wydarzenie organizowane jest przez chojnowskie parafie rzymskokatolickie. Partnerami Orszaku Trzech Króli są: Grzegorz Gapski - członek zarządu powiatu legnickiego, lokalne szkoły podstawowe i przedszkola oraz Chojnowska Drużyna Związku Strzeleckiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: ks. bp. Zbigniew Kiernikowski, starosta Adam Babuśka, wójt Andrzej Pyrz oraz burmistrz Jan Serkies. W tym roku do grona organizatorów dołączyły również lokalne Środowiskowe Domy Samopomocy.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętych w obu chojnowskich kościołach. O godzinie 11:00 orszaki przeszły w pochodzie pod Ratusz, gdzie miało miejsce sięgające do ludowej tradycji widowisko herodowe, które zaprezentowane zostało przez młodzieżową grupę teatralną ZaŚwiaty.

O godzinie 12:00 orszaki spotkały się na chojnowskim Rynku, gdzie nastąpił pokłon trzech króli. Spotkanie uświetnił występ góralskiej kapeli, która zaprosiła mieszkańców Chojnowa do wspólnego kolędowania. Na gości wydarzenia czekały stoiska gastronomiczne, na których można było zaopatrzyć się w serwowane przez strażaków z Rokitek pieczone jabłka czy barszcz z pasztecikami.
Komentarze

piękne wydarzenie,wspaniały Orszak Trzech Króli,bardzo dużo ludzi,super
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.