Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Bobry sprawcami dużych szkód na terenie gminy Chojnów

Autor admin2
Data utworzenia: 29 styczeń 2020, 14:19 Wszystkich komentarzy: 0


Bobry sprawcami dużych szkód na terenie gminy Chojnów

Od kilku miesięcy bobry powodują ogromne zniszczenia. Budują tamy na Brennej, co powoduje podtopienia okolicznych łąk i gospodarstw. Zagrożenie stwarzają również, podcinając drzewa.

Kilka żeremi znajduje się w okolicy Rokitek i Jaroszówki – to idealne środowisko dla tych zwierząt ze względu na dużą liczbę cieków wodnych oraz lasów.

Wielu mieszkańców Jaroszówki i okolic od kilku miesięcy zmaga się z problemem zalanych podwórek oraz piwnic. Strażacy byli zmuszeni do wielokrotnych interwencji. Obecnie sytuacja nieco się poprawiła, ale nie jest powiedziane, że problem nie wróci.

Niewiele można w tej kwestii zrobić, bowiem zarówno same bobry, jak i ich żeremia podlegają ochronie. Tylko w wyjątkowych sytuacjach można uzyskać zgodę na ich odstrzał od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

O problemie powiadomiona została Spółka Wody Polskie.

Jeszcze 25 lat temu w powiecie legnickim bobrów nie było wcale. 13 par tych zwierząt sprowadzono ze wschodu Polski m.in. z inicjatywy Krzysztofa Strynkowskiego, który dziś broni tej decyzji, argumentując, że bobry rozwiązują problem mikroretencji na naszym terenie.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.