Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Coraz bliżej budowy kanalizacji w Białej

Autor admin
Data utworzenia: 26 luty 2020, 11:16 Wszystkich komentarzy: 0


Coraz bliżej budowy kanalizacji w Białej

Jesteśmy coraz bliżej realizacji największej tegorocznej inwestycji w gminie Chojnów. Wczoraj doszło do podpisania umowy na wykonanie kanalizacji sanitarnej dla wsi Biała. Koszt inwestycji wyniesie blisko 9 milionów złotych.

Wykonawcą zadania jest firma Wodrol Teodor Świątecki z Kiełczowa. Prace budowlane podzielone zostały na trzy etapy. Jak informuje Urząd Gminy, wykonanie przedmiotu umowy nastąpi do dnia 31.12.2022 r., przy czym części I do 31.12.2020, części II do 31.12.2021, części III do 31.12.2022.

- Od samego początku sprawowania przeze mnie urzędu staram się robić wszystko, co tylko w mojej mocy, aby podnieść komfort życia mieszkańców gminy Chojnów. Dlatego wśród wielu różnych zadań inwestycyjnych realizowanych w ostatnich latach na terenie naszej gminy do najważniejszych należą te związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej. Realizacja projektu zapewni bezpieczeństwo oraz komfort bytowo-socjalny mieszkańcom, a także podmiotom gospodarczym. Efektami rzeczowymi inwestycji będą wybudowane elementy infrastruktury, natomiast efektami ekologicznymi stanie się wzrost liczby nowych użytkowników instalacji wodno-ściekowych oraz prawidłowo zutylizowany ładunek zanieczyszczeń - wyjaśnia wójt Andrzej Pyrz.

O planach inwestycji informowaliśmy już przy okazji uchwały budżetowej. Na zadania związane z kanalizacją przeznaczono większość środków inwestycyjnych. Tegorocznym celem jest doprowadzenie kanalizacji do Białej, Kolonii Białej i Kolonii Kołłątaja. Przy tych inwestycjach UG stara się o środki unijne oraz o środki z Funduszu Ochrony Środowiska.


fot. FB Gmina Chojnów


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.