Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gala Mistrzów Sportu 2020, czyli święto sportowców, trenerów i działaczy [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 28 luty 2020, 23:35 Wszystkich komentarzy: 0


Gala Mistrzów Sportu 2020, czyli święto sportowców, trenerów i działaczy [ZDJĘCIA]

Po raz dziewiąty Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie postanowiło uhonorować najlepszych zawodników, trenerów, działaczy sportowych i sponsorów wspierających lokalny sport organizując Galę Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. Nazwiska najlepszych zeszłorocznych sportowców oraz trenerów i najbardziej zaangażowanych działaczy poznaliśmy tym razem w Niedźwiedzicach.

Gmina Chojnów - w pewnym stopniu wzorując się na największych galach sportowych - na tyle na ile jest w stanie, stara się uhonorować sportowców, którzy w minionym roku zasłużyli się dla swojej małej ojczyzny. - Gala Mistrzów Sportu w mojej ocenie jest przepiękną i cudowną tradycją - zaznacza prowadzący uroczystość Janusz Cygan - To możliwość spotkania się działaczy, zawodników i trenerów całego świata sportowego, po to, żeby sobie powiedzieć kilka ciepłych słów, podziękować, żeby pochwalić się sukcesami. Normalna nasza codzienna działalność bardzo często jest przesiąknięta potem, zmęczeniem wysiłkiem, nerwami, stresem. Dzisiaj jest czas na świętowanie i spijanie tego sukcesu, który w 2019 roku nam się w dziedzinie sportowej przytrafił - dodaje.

Gala podzielona została na kilka części. W pierwszej nagrodzono sponsorów klubów (Grzegorza Pawłowskiego, Władysława Jamroza, Agatę Urszulak, Roberta Olesia, Jarosława Rudnickiego oraz Przemysława Burzmińskiego) oraz podziękowano osobom, które miały szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej na terenie gminy Chojnów w 2019 roku. W tej drugiej kategorii uhonorowane zostały Stanisława Pakos - była Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS oraz Bożena Szarek reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie.

Spotkanie stanowiło okazję do uhonorowania lokalnych klubów, które w minionym roku obchodziły swoje okrągłe jubileusze 20-lecia, czyli LZS Iskra Niedźwiedzice oraz LZS Sokół Krzywa. Odznaczenia za wieloletnią działalność sportową odebrali: Mariusz Nawrocki, Zdzisław Skoczeń, Stanisław Wijacki, Bożena Frańczak, Andrzej Pyrz, Janusz Tera oraz Zbigniew Urszulak. Ponadto Złotą Odznaką LZS uhonorowani zostali: Władysław Jamroz, Jan Kożuchowski, Julian Mróz oraz Mateusz Pakos.

Kulminacją gali było wręczenie nagród dla najlepszych sportowców i trenerów. Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:

1. Sławomir Opiela z Goliszowa - zawodnik Dolnośląskiej Grupu Strzelectwa Terenowego Beaver, Mistrz Świata z 2019 roku oraz Międzynarodowy Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski w strzelectwie HFT.

2. Julia Domańska z Konradówki - reprezentntka klubu Sfora Chojnów, młoda zawodniczka zaczynająca odnosić poważne sukcesy w Taekwondo Olimpijskim. Zajęła I miejsce w kategorii walk oraz III miejskie w konkurencji sprawnościowej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz I miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Budziszynie.

3. Krzysztof Urszulak ze Starego Łomu - młody akrobata reprezentujący klub ZTA Aurum Złotoryja. Jego sukcesy to I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska oraz I miejsce w Grand Prix Polski.

4. Emilia Dziurbiel z Okmian - akrobatka, również reprezentująca ZTA Aurum Złotoryja. Na swoim koncie ma IV miejsce zdobyte na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska i zwycięstwo w Grand Prix Polski.

5. Małgorzata Światłoń-Szydełko z Rokitek - reprezentantka "Czarnych", koszykarka, siatkarka, pływaczka, biegaczka, kolarka. Uczestniczka niezliczonej ilości maratonów szosowych i pływackich, zawodów triathlonowych i biegów długodystansowych.

6. Lidia Janczak z Niedźwiedzic - zawodniczka zespołu Balbinki i Quest z Legnicy. Młoda zawodniczka uprawiająca rzadko spotykaną i charakterystyczną dyscyplinę łączącą elementy akrobatyki i tańca, wymagającą nadzwyczajnej sprawności fizycznej i wyczucia artystycznego.

Kategoria piłkarz: Oskar Trojniarz z Rokitek. Pomimo młodego wieku jest już doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma występy w IV lidze. Uniwersalny i wszechstronny, robiący przewagę w każdym miejscu na boisku. Zawodnik klubu Czarni Rokitki.

Kategoria siatkarz: Daniel Kończak z Biskupina. Reprezentant Ur-Pal Stary Łom. Miniony rok był dla niego przekształceniem w pełni wartościowego uniwesalnego siatkarza na którego ze zdumieniem spoglądała cała liga.

Kategoria trener: Damian Pachura z Biskupina - trener klubu Czarni Rokitki. Jeszcze niedawno był zawodnikiem, któremu kontuzja przerwała możliwość uprawiania piłki nożnej. W pełni poświęcił się trenowaniu, zarówno seniorów jak i Orlików. Funkcję swoją wykonuje z pełnym zaangażowaniem wkładając w pracę serce, pomysłowość i wiedzę.

Na zakończenie nagrodzono działaczy sportową. W tym roku uhonorowani zostali: Adam Szydełko (Czarni Rokitki), Julian Mróz (Sokół Krzywa) oraz Mateusz Konarski (LZS Biała).


Wyróżnieni zostali nagrodzeni dyplomami i statuetkami oraz nagrodą finansową ufundowaną przez firmę Saller - sponsora dzisiejszej gali.

Wśród gości dzisiejszej gali, obok przedstawicieli świata sportu, znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych - Wójt Andrzej Pyrz, Zastępca Wójta Grzegorz Styrkowiec i Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec. Na miejscu pojawiło się także spore grono radnych, z których większość w mniejszym bądź większym stopniu jest związana ze światem sportu. Powiat legnicki był reprezentowany przez radną Jolantę Bekaluk-Pyrz.

Zdaniem Wójta Gminy Chojnów, ogromnym sukcesem jest fakt, że w dobie internetu sport w gminie Chojnów rozwija się i staje się alternatywą dla młodych ludzi. - Dumą napawa mnie fakt, że jest tylu młodych sportowców, doświadczonych działaczy ale też, że mamy wśród nas mistrza świata (Sławomir Opiela — przyp. red.); tak samo jak dumny byłem z tego, że wychowanek Czarnych Rokitki Łukasz Sierpina grał w Ekstraklasie. Jest to dla naszej gminy wielki sukces - komentuje Andrzej Pyrz - Te setki tysięcy wydawane co roku na sport, na modernizacje boisk i obiektów sportowych są dobrze zainwestowane - dodaje.

Plan wydatków na sport co roku jest aprobowany przez Radę Gminy, w składzie której ogromną większość stanowią przedstawiciele lokalnej społeczności sportowej, na co uwagę zwrócił Bogdan Styrkowiec. - Czuję się szczęściarzem będąc przewodniczącym Rady Gminy Chojnów - zaznacza - W Radzie Gminy jest piętnastu radnych, z tego dwunastu jest bardzo związanych z kulturą fizyczną. Albo sami byli prezesami różnych klubów sportowych, albo uprawiali sport; pan Wójt był prezesem klubu Sokół Krzywa, zastępca Wójta był czynnym zawodnikiem piłkarskim. Wydawałoby się, że jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji - ale my znamy swoje miejsce, wiemy na co nas stać, wiemy na co możemy sobie pozwolić, wiemy ile możemy dać pieniążków na sport - dodaje.

Zdaniem Bogdana Styrkowca, nasza gmina jest specyficzna ze względu na bardzo dużą liczbę klubów sportowych i szeroki wachlarz uprawianych dyscyplin - stąd wydatki na sport nie są małe. Jednym ze sposobów pomocy dla lokalnych klubów jest finansowanie trenerów młodzieżowych drużyn piłkarskich - Jest to bardzo duże udogodnienie dla klubów, bo takich trenerów muszą zatrudniać - dodaje Przewodniczący Rady Gminy.


W części artystycznej zobaczyć usłyszeć Przyjaciółki...


...oraz zobaczyć pokaz w wykonaniu Lidii JanczakKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.