Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zbyt szybka jazda dominuje na policyjnej mapie zagrożeń

Autor admin
Data utworzenia: 02 lipiec 2020, 11:28 Wszystkich komentarzy: 1


Zbyt szybka jazda dominuje na policyjnej mapie zagrożeń

Policja podsumowała kolejny miesiąc działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu legnickiego. Mieszkańcy - podobnie jak w poprzednich miesiącach - najczęściej sygnalizowali przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Prawdziwym czarnym punktem na mapie gminy Chojnów jest Krzywa.

W czerwcu br. mieszkańcy powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 186 zgłoszeń, z czego 79 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również 7 miejsc dzikich wysypisk śmieci, 16 punktów nieprawidłowego parkowania, 5 zgłoszeń dot. używania środków odurzających, 34 miejsc nieprawidłowej infrastruktury drogowej, 21 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

- W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w czerwcu br. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 100 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Legnica, Krzywa, Chojnów, Miłkowice, Lisowice, Rzeszotary i Dunino - tłumaczy mł.asp. Anna Grześków.

Jak informuje policja, każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję. - Legniccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji - czytamy w komunikacie.


Komentarze

no i co w związku z tym? Jakie kroki podjęto? Jak poradzą sobie z problemem?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.