Query error chojnow.pl - Niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wciąż obowiązują
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wciąż obowiązują

Author: admin
Creation date: 04 July 2020, 19:34 All comments: 0


Niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wciąż obowiązują

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wciąż obowiązują, choć niektórzy o tym zapominają. Po strachu i przerażeniu przyszedł czas na bagatelizowanie tej kwestii.

W tym wszystkim można zgłupieć - z jednej strony widzimy surowy reżim sanitarny na uroczystościach rozdania świadectw w szkołach, z drugiej strony natomiast tłumy na wiecach wyborczych kandydatów na Prezydenta RP, gdzie maseczki to prawdziwa rzadkość.

Koronawirus jednak nie zniknął a liczba zakażonych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Zgodnie z przepisami, mamy obowiązek noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej. Wymogu tego należy przestrzegać tam, gdzie zachowanie 2-metrowej odległości od innych ludzi nie jest możliwe. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł.

Obowiązek zakrywania ust i nosa został określony w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 czerwca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii. W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o kontrolach przeprowadzanych przez sanepid w sklepach. Jak to wygląda u nas? - PPIS w Legnicy nie przeprowadzał, od czasu obowiązywania powyższego rozporządzenia, kontroli pod kątem realizacji obowiązku zakrywania ust i nosa - informuje Jacek Watral, dyrektor legnickiego sanepidu - Należy podkreślić, że stosowanie się w/w przepisów jest obowiązkiem wszystkich osób przebywających w wymienionych miejscach, w tym obiektach handlowych lub usługowych, miejscach ogólnodostępnych czy określonych budynkach użyteczności publicznej - dodaje.

Coraz częściej to właściciele sklepów oraz pracownicy zwracają uwagę klientom na ich obowiązki. Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że pracownicy sanepidu nie mogą legitymować klientów i zajmują się raczej sprawdzaniem samych obiektów, kara mogłaby jednak dotyczyć już np. kelnera w restauracji albo właściciela sklepu.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.