Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Województwo wspomoże budowę kanalizacji

Autor admin
Data utworzenia: 14 lipiec 2020, 16:54 Wszystkich komentarzy: 2


Województwo wspomoże budowę kanalizacji

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże pomoc w wysokości przekraczającej 1,5 miliona złotych, na realizację kanalizacji sanitarnej dla Kolonii Białej oraz Kolonii Kołłątaja.

- Dziś Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz podpisał z Samorządem Województwa Dolnośląskiego umowę o przyznanie pomocy w wysokości 1.624.186,00 zł na realizację zadania pn. “Budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Biała (Kolonia) oraz Kolonii Kołłątaja – etap I oraz budowa sieci wodociągowej dla wsi Biała (Kolonia)” w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - informuje Urząd Gminy.

O inwestycji informujemy od początku roku. W czerwcu doszło do podpisania umowy na realizację kanalizacji sanitarnej dla Kolonii Biała oraz Kolonii Kołłątaja. Zadanie będzie realizowane przez firmę Wodrol z Kiełczowa. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec czerwca 2021 roku.

Na zadania związane z kanalizacją przeznaczono większość środków inwestycyjnych w tegorocznym budżecie. Aktualnym celem jest doprowadzenie kanalizacji do Białej, Kolonii Białej i Kolonii Kołłątaja.


Komentarze

A kiedy inne miejscowości coś dostaną? W gminie jest tylko Biała?
Może gmina zainteresuje się też innymi wioskami?
zgłoś komentarz
A było głosować na Dude ...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.