Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Budowa sieci światłowodowej w gminie Chojnów. Potrzebne zgody mieszkańców

Autor admin
Data utworzenia: 16 lipiec 2020, 10:38 Wszystkich komentarzy: 5


Budowa sieci światłowodowej w gminie Chojnów. Potrzebne zgody mieszkańców

Urząd Gminy Chojnów informuje o rozpoczęciu w sierpniu prac przy budowie sieci światłowodowej na terenie gminy Chojnów. By do nich doszło potrzebne będą zgody mieszkańców na przeprowadzenie prac.

Na terenie gminy Chojnów trwa realizacja trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wspierającego budowę sieci światłowodowej w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były wcześniej dostępne.

Zbudowana sieć będzie miała charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi.

- Aby móc realizować inwestycję w połowie sierpnia wykonawca zwróci się do części mieszkańców Gminy Chojnów z prośbą o wyrażenie zgody na poprowadzenie linii światłowodowej na słupie znajdującym się na posesji (pod istniejącą linią energetyczną lub telekomunikacyjną). Skuteczne zwroty podpisanych oświadczeń są niezbędne do wybudowania sieci na terenie miejscowości i zrealizowanie przyłączy dla mieszkańców - informuje Urząd Gminy Chojnów.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100Mb/s.

źródło: Urząd Gminy Chojnów


Komentarze

No i fajnie
zgłoś komentarz
a kiedy światłowód w samym Chojnowie?
zgłoś komentarz
Wg tego programu polska cyfrowa w Chojnowie światłowód powinien być do końca 2021. Coś wątpię, ale zobaczymy.
zgłoś komentarz
Niby wszystko fajnie, tylko dlaczego mam im udostępnić za darmo mój słup a oni będą pobierać normalnie opłatę za wykorzystanie łączą i ogólnie usługę?
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Excellent Product Website 75d1b18
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.