Query error chojnow.pl - Coraz bliżej rewitalizacji "amfiteatru"
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Coraz bliżej rewitalizacji "amfiteatru"

Author: admin
Creation date: 17 July 2020, 12:15 All comments: 2


Coraz bliżej rewitalizacji "amfiteatru"

Po rewitalizacji Parku Śródmiejskiego, przychodzi czas na znajdujący się w nim "amfiteatr", a właściwie miejsce, które amfiteatrem miałoby dopiero się stać. Po wyborze wykonawcy inwestycji, Urząd Miejski poszukuje Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.

Pomysł rewitalizacji amfiteatru w Parku Śródmiejskim wybrali sami mieszkańcy w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Według koncepcji zaprezentowanej przez Krystynę Czapską - radną i autorkę projektu - celem inwestycji ma być przywrócenie amfiteatrowi dawnej świetności i stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Chojnowa. Na projekt zagłosowało 214 mieszkańców naszego miasta. To wystarczyło, by pomysł z fazy planów przeszedł do fazy realizacji... Niestety, dopiero po kilku latach.

Projekt zakłada wymianę nawierzchni utwardzonej, przebudowanie obecnych ścian schodów, montaż mobilnego zadaszenia nad sceną środkową z żagli materiałowych montowanych na konstrukcji słupowej oraz wykonanie skarp do ścian schodów terenowych.


Obecnie teren nie spełnia swojej zakładanej funkcji z uwagi na duże zdewastowanie oraz zanieczyszczenia pozostałościami po okolicznych nielegalnych imprezach. Nawierzchnia amfiteatru mocno zużyta czasowo i mechanicznie, miejscami do uzupełnienia. Ściany przyschodowe z licznymi ubytkami masy tynkarskich oraz miejscowo ubytkami materiału konstrukcyjnego. Stopnie betonowe schodów prowadzących z terenu parku wykonane po łuku mocno zniszczone przez warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.Schody proste również z licznymi uszkodzeniami.

Projekt zakłada wyburzenie m.in. całej nawierzchni betonowej oraz ściany przyschodowej na tarasie środkowym w celu powiększenia tej części amfiteatru. Nowe nawierzchnie zostaną wykonane kostki betonowej "tworząc melanżowy wzór kolorystyczny i gabarytowy". Proponowana jest kostka koloru szarego z przebarwieniami.

Największą zmianą ma być jednak zadaszenie w postaci żagli materiałowych przeciwsłonecznych. Żagle mają być montowane na stalowych elastycznych słupach. Same słupy mają mieć możliwość czasowego demontażu.

W maju Urząd Miejski poinformował, że najkorzystniejszą ofertę na wykonanie rewitalizacji amfiteatru złożyła firma "TRANS-PIOTR" z Chojnowa. Cena brutto wyniosła przekroczyła 114 tysięcy zł. W chwili obecnej Urząd Miejski poszukuje Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w specjalności architektonicznej w zakresie zadania. Orientacyjny termin zakończenia inwestycji został określony na 30 września.Comments

A co z rewitalizacją fontanny przy dworcu. Doczekamy się kiedyś?
report comment
Imprez ci u nas "dostatek"-już widzę, ile tam się ich odbędzie. Rozumiem,że ławek nie przewidziano,no to wróżę powodzenie tej inwestycji.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.