Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rząd luzuje obostrzenia. Nowe zasady imprez masowych

Autor admin
Data utworzenia: 17 lipiec 2020, 15:07 Wszystkich komentarzy: 0


Rząd luzuje obostrzenia. Nowe zasady imprez masowych

Rząd wprowadził kolejny etap odmrażania imprez masowych. Zmieniają się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych w otwartej przestrzeni.

- Od 17 lipca będzie możliwe organizowanie wydarzeń w otwartej przestrzeni bez limitu 150 osób, natomiast pod warunkiem zachowania dystansu społecznego - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator imprezy masowej musi zapewnić co najmniej 5 m kwadratowych na osobę. Muszą być wyznaczone miejsca, gdzie uczestnicy mogą stać, tak żeby była również możliwość zachowania dystansu społecznego i swobodnego przejścia.

Uczestnicy wydarzenia plenerowego muszą zasłaniać nos i usta maseczką, chyba że zachowują odległość co najmniej 2 m od innych osób. Obowiązek dystansu społecznego nie dotyczy osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym, osób, które przyszły z dzieckiem poniżej 13 roku życia oraz osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością.

Dalsze znoszenia ograniczeń w tym zakresie będą możliwe po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.