Skatepark w Chojnowie – zobacz wizualizację!
Pod koniec ubiegłego roku grupa ponad 100 osób reprezentujących chojnowską młodzież zwróciła się do burmistrza Jana Serkiesa z prośbą o budowę skateparku i pumptracka.
Zadanie do realizacji w budżecie miasta znalazło się już 29 stycznia 2020 roku, a 12 marca Burmistrz podpisał umowę na wykonanie projektu tego miejsca.
Skatepark i pumptrack powstanie nad Skorą na zbiegu ulic Brzozowej i Racławickiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 1 mln zł. Przewidywany termin oddania skateparku do użytku to 2021 rok.
Miłośnicy akrobacji rowerowych, rolkowych czy deskorolkowych mogą zacierać ręce.
Na stronie Urzędu Miasta znajdziemy dokładny opis, jak będzie wyglądało nowe miejsce rekreacyjne w Chojnowie:
Tor rowerowy typu pumptrack będzie obiektem przeszkodowym. Na torze znajdą się garby, zakręty, małe uskoki oraz różnice poziomów. Projekt przewiduje budowę zapętlonej trasy. Niewielkie „górki” oraz wyprofilowane zakręty z bandami będą umożliwiały wykonywanie skoordynowanych ruchów za pomocą odpowiedniego balansu ciała, czyli tzw. pompowania. Specjalny tor o kształcie zamkniętej kuli, zbudowany z szybkich zakrętów i muld będzie torem typowo rowerowym, co jednak nie zmienia faktu, że będą mogli z niego korzystać również miłośnicy rolek, hulajnóg i deskorolek.
Projekt skateparku zakłada betonowo-monolityczną technologię o powierzchni użytkowej 450 m2. Elementy skateparku przeznaczone będą do jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach typu BMX oraz hulajnogach z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych użytkownikach. Na skateparku znajdą się części typowo uliczne, inaczej streetowe, m.in. poręczę, grindboxy czy platforma przypominająca kształtem kalifornijskie chodniki oraz kilka elementów typowo skateparkowych takich jak funbox z poręczą, funbox piramida oraz kilka sztuk fragmentów typu quarterpipe o różnych promieniach, kształtach i wysokościach.
Wszystkie części mają za zadanie tworzyć spójną całość, umożliwić korzystanie z każdej przeszkody w sposób bezpieczny i płynny. Odstępy pomiędzy elementami rozpędowymi typu quarterpipe a innymi częściami skateparku będą tak zaprojektowane, aby każdy mógł najechać na przeszkody z niezbędną do wykonania triku prędkością.
Dodatkowo projekt zakłada zabarwienie betonu na kilku elementach skateparku. Użyty w tym celu barwnik koloru czarnego w połączeniu z obiciami stalowymi malowanymi na kolor żółty oraz pozostałymi częściami w kolorze naturalnego betonu ma na celu uzyskanie lepszego efektu wizualnego.
A tak prezentuje się wizualizacja obiektu:
Komentarze
19:08
20:58
13:14
03:39
17:59
00:48
01:26