Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Sportowe podsumowanie roku 2020 w KS „Talent” Chojnów.

Autor KS Talent Chojnów
Data utworzenia: 29 grudzień 2020, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Sportowe podsumowanie roku 2020 w KS „Talent” Chojnów.

Klub Sportowy Talent Chojnów od wielu lat prowadzi piłkarskie szkolenia chojnowskich dzieci. Choć rok 2020 jest rokiem trudnym, w związku z panującą epidemią i szeroko zakrojonymi ograniczeniami dotyczącymi aktywności sportowej, dla KS „Talent” Chojnów jest czasem, w którym udało się zrealizować kilka ważnych celów.

W marcu zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o dofinansowanie naszego stowarzyszenia w ramach programu KLUB 2020 organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Mimo naszych początkowych wątpliwości (takie małe stowarzyszenie, z małego miasta itp.) udało się. W czerwcu na stronie Ministerstwa ukazała się lista podmiotów, które otrzymały dotację a wśród nich KS „Talent” Chojnów. Środki z dotacji zostały przeznaczone na zakup strojów sportowych dla naszych piłkarzy oraz dofinansowanie szkoleń trenerskich.

Nasi piłkarze uczestniczą w rozgrywkach grupowych organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Jesteśmy jednym z czołowych zespołów. Co cieszy nas najbardziej podczas tego rodzaju rozgrywek to to, że nie liczy się tylko zwycięstwo, ale radość z gry w piłkę i ogromny doping rodziców. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie i wytrwałość. To dzięki Wam każdy zdobyty gol jest wyjątkowym świętem! Dziękujemy.

Podczas tego rodzaju turniejów bardzo często pojawiają się „łowcy talentów”. Z wielką dumą chcielibyśmy poinformować, iż nasi adepci zasilają szeregi najbardziej znanych klubów m.in. Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin czy też Juventus Academy Legnica. Często otrzymujemy zaproszenia na rozegranie sparingów, co oznacza, iż nasi piłkarze są świetnie przygotowani i mogą równać się z najlepszymi.

Pierwszorzędnym tego przykładem jest nasz wychowanek Paweł Marciniszyn. Paweł znalazł się w gronie najlepszych zawodników wybranych z ponad 7000 uczestników i otrzymał powołanie do Reprezentacji U13 Polish Soccer Skills. Głównym celem Polish Soccer Skills jest rozwój i promocja utalentowanych piłkarzy z dużym potencjałem, którzyjeszcze nie rozwinęli swojego talentu. Reprezentanci mająorganizowane m.in. specjalne zgrupowania i sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami takimi jak Bayern Monachium, Atletico Madryt, czy Sevilla FC. Wyróżniający się piłkarze zapraszani są na testy do zagranicznych klubów. Pawle – gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Jeszcze 15-20 lat temu w piłkę nożną grało się wszędzie. Na podwórkach, na trawnikach, na betonowych boiskach. Za bramkę robił plecak czy też butelka. Trenerem była piłka, a udział osoby dorosłej ograniczony do minimum. Liczyła się pasja do gry. Dzisiejsza rzeczywistość jest inna. Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem czy przed grami na konsoli. Mają dużo kółek zainteresowań i gdzieś aktywność fizyczna schodzi na dalszy plan. Należy jednak pamiętać, że dziecko które uprawia sport nie tylko lepiej rozwija się ruchowo, ale i intelektualnie. Nawiązuje pozytywne relacje międzyludzkie i lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów. Dziś do dyspozycji dziecka jest nie tylko w pełni wyposażona infrastruktura na boiskach ale również wysoko wyszkolona kadra trenerska. Zachęcamy więc wszystkich rodziców – jak tylko sytuacja w kraju na to pozwoli – do zapisywania swoich pociech na różnego rodzaju zajęcia sportowe, gdyż nie ma nic piękniejszego niż duma z sukcesów własnego dziecka.

Autor: Magdalena Rzeszowska


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.