Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym”

Autor SP Budziwojów
Data utworzenia: 26 czerwiec 2012, 11:44 Wszystkich komentarzy: 0


„Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym”

W tym roku plany uroczystości definitywnie pokrzyżowała pogoda, ale…..dobrej zabawy nic nie mogło popsuć. Przecież to DZIEŃ DZIECKA , a wtedy słońce świeci w czasie padającego deszczu.

W Szkole Podstawowej w Budziwojowie Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych imprez w roku. Przygotowania i niespodzianki dla dzieciaków szykowane były z miesięcznym wyprzedzeniem i to w zupełnej tajemnicy przed ciekawskimi….

W zawiązku z niesprzyjającą aurą, społeczność uczniowska zgromadziła się w sali gimnastycznej. Zupełną niespodzianką okazały się występy muzyczne uczniów. Uczniowie klas IV-VI przygotowali wesołą piosenkę „O czym marzą dzieci” wraz z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, dla maluchów. Te jednak nie zostały obojętne -odśpiewując wesołą piosenkę swym starszym kolegom. Rozrywkowe rozpoczęcie dnia z niespodzianką przygotowały z dziećmi, „po cichutku” Małgorzata Romaniak i Ewelina Karpiak.

Konkursy rozpoczęły się od mocnego uderzenia, tj. przyjazdu dwóch funkcjonariuszy policji. Oczywiście nie z powodu kłopotów z prawem, ale zaproszeni oni zostali do sędziowania w Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który rozpoczął serię atrakcji w ty dniu.


Drugim z zaproszonych gości był pan Roman Szczepański, właściciel sklepu z rowerami i akcesoriami kolarskimi „Roman/s”, wieloletni propagator kolarstwa górskiego, zdrowego trybu życia i sportu, przyjaciel dzieci, który od roku wspiera uczniów szkole, fundując dzieciakom owoce i akcesoria kolarskie. Właśnie dzięki ofiarności pana Romana, w tym szczególnym dniu, dzieciaki oprócz satysfakcji z wygranej w konkursach i zawodach sportowych, mogły cieszyć się wspaniałymi nagrodami: pucharami, markowym sprzętem sportowym, słodyczami.

Przeprowadzony konkurs w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego -przygotowanego przez pana Adama Bieleckiego oraz Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej -przygotowanego przez Cecylię Filipowicz, pozwolił wyłonić zwycięzców:

Grupa młodsza, obejmująca uczniów klas I-III:

I m-ce-Anita Małek, kl. III,

II m-ce-Jakub Sokół,kl. II.

III m-ce-Wojciech Chmielowski, kl.III, Tomasz Śliwiński-kl.III;


Grupa starsza, obejmująca uczniów klas IV-VI:

I m-ce-Paulina Sznajdrowicz,kl.VI, Natalia Michałkiewicz, kl.V,

II m-ce- Klaudia Korniłowicz, kl. IV,

III m-c –Wiktoria Rynkal,kl. Kl.IV.


Po zakończeniu zmagań w tym zawodach, nastąpiło rozstrzygniecie konkursu literackiego, którego pomysłodawcą i sponsorem był pan Roman Szczepańki. Swój talent pisarski, uczniowie mogli zaprezentować w temacie „Moja miejscowość-moja Mała Ojczyzna”. Atrakcyjność konkursu była tym większa, że nagrodą były pieniądze, które można było wykorzystać na dalszą edukację czy zbliżający się wypoczynek wakacyjny. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe i zasługiwały na uznanie.

I m-ce- nie przyznano,

II m-ce- zajęły: Kaludia Korniłowicz, kl. IV, Kamila Śliwińska kl.V (nagroda w wysokości po 100 zł);

III m-ce-zajęła Wiktoria Rynkal, kl. IV(nagroda w wysokości 50 zł).

Ostatnią atrakcją przygotowaną na ten dzień, ze względu na istniejącą pogodę były biegi na 400 metrów, których organizatorem była pani Alina Szura. Ta konkurencja była niezwykle rodzinna, w której wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Emocje sięgały zenitu, gdy na starcie stawały poszczególne grupy zawodników.

W grupie młodszych dziewczynek:

I m-ce-Anita Małek, kl.III,

II m-ce-Marlena Popielska, kl.II

III m-ce-Aleksandra Rogoża, kl.I


W grupie młodszych chłopców:

I m-ce-Wojciech Chmielowski, kl.III,

II m-ce-Tomasz Bogacz, kl. III,

III m-ce- Kacper Lenart, kl. III.


W grupie starszych dziewcząt:

I m-ce-Paulina Sznajdrowicz, kl. VI,

II m-ce- Natalia Michałkiewicz, kl. V,

III m-ce-Wiktoria Rynkal, kl. IV.


W grupie starszych chłopców:

I m-ce- Łukasz Antoniak, kl.VI,

II m-ce-Krzysztof Kaczybura, kl.V

III m-ce-Maciej Lenart, kl.


Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Romana Szczepańskiego za ufundowane nagrody i słodycze, którymi obdarowane były nasze dzieci. Dziękujemy, także funkcjonariuszom Komendy Policji w Chojnowie za przybycie i obiektywne sędziowanie.

Samorząd uczniowskiKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.