Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Koncert galowy w chojnowskiej farze. Zwieńczenie Letnich Koncertów Organowych

Autor admin
Data utworzenia: 24 wrzesień 2021, 10:48 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert galowy w chojnowskiej farze. Zwieńczenie Letnich Koncertów Organowych

Przed nami ostatni, galowy koncert zaplanowany w ramach tegorocznej edycji Letnich Koncertów Organowych. W chojnowskiej farze zaprezentują się Orkiestra Kameralna Wratislavia, Piotr Tarcholik (skrzypce, dyrygent) oraz Adam Tański (organy).

Orkiestrę Kameralną Wratislavia do życia powołał Jan Stanieda w 1996 roku. W jej składzie znaleźli się uznani muzycy, laureaci konkursów oraz pedagodzy uczelni muzycznych.

- Tak dobrany zespół doskonale pasował do planów Jana Staniendy. W jego założeniach leżało interpretowanie i promowanie muzyki kameralnej w elastycznej i swobodnej wędrówce pomiędzy epokami i stylami. Wykonywanie z jednakową lekkością dzieł od baroku do współczesności, form mniejszych i większych, utworów na węższe i szersze składy kameralne. Śmiałe i pewne konkurowanie z najgłośniejszymi interpretacjami dzieł najbardziej znanych, ale też przybliżanie szerokiej publiczności dzieł mniej popularnych, zasługujących na rozpropagowanie.

Po raz kolejny muzyce organowej towarzyszyć będzie dźwięk skrzypiec. Przed chojnowską publicznością zaprezentuje się Piotr Tarcholik - solista, kameralista, koncertmistrz, pedagog, laureat konkursu Jeunesses Musicales w Weikersheim i Konkursu Mozartowskiego w Krakowie. Współzałożyciel i lider zespołu Sinfonietta Cracovia, w latach 1998–2004 koncertmistrz Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Za organami zasiądzie Adam Tański - laureat nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015) oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014). Był także półfinalistą międzynarodowych konkursów organowych: im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013).

Koncert odbędzie się 26 września o godz. 19:00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Wstęp bezpłatny.

Seria koncertów jest współorganizowana przez parafie z Chojnowa i Legnickiego Pola, legnickie Starostwo Powiatowego oraz Grzegorza Gapskiego - członka zarządu powiatu oraz inicjatora wydarzenia. Tegoroczna edycja to pięć koncertów z czego aż cztery gościły w Chojnowie.

Zobacz również relację z ostatniego koncertuKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.