Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pomoc dla Ukrainy. Zbiórka w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 26 luty 2022, 16:41 Wszystkich komentarzy: 1


Pomoc dla Ukrainy. Zbiórka w Chojnowie

W budynku Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Poźniaków trwa zbiórka darów. Akcja organizowana jest przez powiat legnicki wraz ze Studiem Wschód.

- W obliczu wybuchu otwartej wojny i ataku Rosji na Ukrainę Studio Wschód we Wrocławiu we współpracy  przedstawicielami Caritasu i Polskiego Czerwonego Krzyża przystąpiło do organizacji pomocy dla Polaków żyjących za wschodnią granicą. Rozwój sytuacji na Ukrainie jest nieznany i ulega dynamicznym zmianom. Dla wielu naszych Rodaków rozpoczął się dramat nie widziany w naszym regionie od 1945 roku - podaje legnickie starostwo.

Jak informuje Grzegorz Gapski, członek zarządu powiatu legnickiego, dary można składać w Liceum Ogólnokształcącym w Chojnowie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 jak również w Starostwie Powiatowym w Legnicy. - Prosimy o: długoterminową żywność: konserwy, ryż, makaron, olej, cukier, kawa, herbata, słodycze, wszelkie środki czystości i higieniczne -nowe koce, śpiwory.

Zakłada się, że migrować do Polski może nawet milion uchodźców, których należy przyjąć godnie, w ludzkich warunkach, ułatwić aklimatyzację  i – ewentualnie, jeśli ich powrót do domu nie będzie możliwy – życie w nowym kraju. - Zachęcamy Państwa do przyjmowania rodzin i dzieci, otwierania drzwi własnych domów i wsparcia naszych Rodaków w tym tragicznym dla nich czasie - apeluje legnickie starostwo.

Gotowość przyjęcia rodzin i ich dzieci można zgłaszać do Starostwa Powiatowego w Legnicy, nr tel. 76 724 35 67.

Całodobowa infolinia dla uchodźców pod numerem: 12 210 20 02.

W związku z zaistniałą sytuacją utworzona została  zbiórka dla Polaków na Ukrainie,  zagrożonych  działaniami wojennymi: zrzutka.pl/aujeg2

Caritas ogłosił  zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”: https://caritas.pl/ukraina/

Polski Czerwony Krzyż wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”


Komentarze

dobrze,dobrze,pomoc dla Ukrainy ,jest obecnie, jak najbardziej potrzebna
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.