Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Edukacyjna misja chojnowskich policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2022, 17:10 Wszystkich komentarzy: 0


Edukacyjna misja chojnowskich policjantów

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzają placówki edukacyjne by rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, co jest szczególnie ważne dla dzieci z terenów wiejskich.

Jak tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji, droga do szkoły szczególnie w obszarach wiejskich wymaga od dzieci dużego wysiłku i koncentracji zwłaszcza podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice, w miejscach nieoświetlonych. Dlatego policjanci starają się dotrzeć do jak największej liczby uczniów, aby przekazać najistotniejsze informacje na temat ich bezpieczeństwa  już od najmłodszych lat.

- Chojnowscy dzielnicowi udali się z wizytą do Przedszkola w Rzeszotarach, gdzie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa naszych milusińskich. Tematem rozmów były przede wszystkim podstawowe zasady poruszania się po drogach, korzystanie z urządzeń wspomagających ruch takich jak rolki oraz wykorzystanie urządzeń transportu osobistego. Omówiono potrzebę korzystania z kasków ochronnych oraz kamizelek odblaskowych. Policjanci zwrócili szczególną uwagę zagrożenia występujące w rejonach przejść dla pieszych oraz podczas przemieszczania się bez wymaganej opieki dorosłych. Nasze pociechy mogły także z bliska zobaczyć podstawowe wyposażenie do służby, a spędzony czas umilił Komisarz Lew.

Podobne spotkania odbywają się cyklicznie w placówkach edukacyjnych w gminach ziemi chojnowskiej oraz w gminie Miłkowice, która podlega chojnowskiemu komisariatowi.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.