Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mieszkańcy ziemi chojnowskiej pomagają Ukrainie. Kolejna zbiórka w Rokitkach

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2022, 18:21 Wszystkich komentarzy: 0


Mieszkańcy ziemi chojnowskiej pomagają Ukrainie. Kolejna zbiórka w Rokitkach

Od kilku dni na terenie gmin ziemi chojnowskiej odbywa się kilka zbiórek darów dla Ukrainy. Do akcji pomocy włączyli się także strażacy z Rokitek oraz Koło Łowieckie "Sokół" w Chojnowie.

Jedna ze zbiórek od kilku dni trwa w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie. Do wsparcia akcji zachęcają Starostwo Powiatowe i Studio Wschód. W pomoc czynnie włączyli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół - na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie klasy pożarniczo-ratowniczej.

fot. Powiatowy Zespół Szkół


Akcje pomocy dla Ukraińców odbywają się także w chojnowskich szkołach podstawowych. Do SP4 zwróciła się zaprzyjaźniona szkoła w Mościskach z prośbą o pomoc i dostarczenie najpotrzebniejszych rzeczy. W odpowiedzi na apel w szkole rozpoczęła się zbiórka środków opatrunkowych oraz żywności (typu konserwy, ryż, kasze, olej, herbata, cukier).

Zbiórka darów dla Ukrainy trwa również w Szkole Podstawowej nr 3. - Przyłączamy się do organizowania zbiórki żywności długoterminowej: konserw, kawy, herbaty, cukru, oleju, ryżu, kaszy, cukru, makaronów, słodyczy oraz artykułów higienicznych, środków czystości, nowych śpiworów, kocy, pościeli, środków opatrunkowych. Prosimy o dostarczanie tych rzeczy do szkoły, od dzisiaj do piątku w godz. 7.00-18.00 Pomóżmy naszym sąsiadom… to dla nas tak niewiele, a wiele dla nich. Zabrane rzeczy zostaną dostarczone do legnickiego starostwa.

Równocześnie trwają akcje prowadzone przez lokalne samorządy gminne. Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa, Rada Miejska Chojnowa oraz Urząd Miejski w Chojnowie zachęcają do przynoszenia żywności z długim terminem ważności, artykułów higienicznych i czystości, ubrań, ubrań dla dzieci, koców, pościeli, ręczników… Wszystkie rzeczy można przynosić do siedziby Caritasu przy Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (salka przy plebanii), od poniedziałku (28.02.22 r.) w godz. od 12:00 do 18:00.

O pomoc zaapelował również Wójt Gminy Chojnów. Środki opatrunkowe, kosmetyki i chemia, żywność długoterminowa, ładowarki, powerbanki, baterie, latarki, świece, zapałki, nowe kocy i śpiwory zbierane z w budynku Urzędu Gminy.

Kolejna strażacka akcja

Kilka dni temu informowaliśmy o zbiórkach zainicjowanych przez strażaków z Jaroszówki i Witkowa. Podobną akcję organizują także strażacy z Rokitek wspólnie z Kołem Łowieckim "Sokół" w Chojnowie.

- Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitkach wraz z Kołem Łowieckim “Sokół” w Chojnowie organizuje zbiórkę materiałów opatrunkowych z przeznaczeniem na teren działań wojennych w Ukrainie! Transport jest gotowy i rusza w przeciągu dosłownie paru dni w rejon Odessy, gdzie trwają obecnie zacięte walki, więc tempo zbiórki musi mieć charakter przyspieszony - informuje OSP Rokitki.

Zbierane są: opatrunki, bandaże, gazy, stazy taktyczne sól fizjologiczna.

Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 20.

- Z kim się kontaktować? Prezes Piotr- 601 981 603, Naczelnik Rafał - 665797652, za pośrednictwem Facebooka, mail: rokitkiosp@gmail.comKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.