Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Złodziej katalizatorów zatrzymany

Autor admin
Data utworzenia: 28 marzec 2022, 15:25 Wszystkich komentarzy: 0


Złodziej katalizatorów zatrzymany

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu legnickiego,  poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową, podejrzanego o kradzieże elementów układu wydechowego pojazdów. Śledczy udowodnili zatrzymanemu dokonanie 15 kradzieży katalizatorów. Mieszkaniec powiatu legnickiego może spędzić w celi nawet 7,5 roku.

- Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas kontroli drogowej zatrzymali 25-latka, który pomimo młodego wieku miał już wiele na sumieniu. Podczas wstępnego badania na zawartość zabronionych substancji w organizmie okazało się, że mężczyzna prowadził Volkswagena w stanie po użyciu środków odurzających i nie powinien wsiadać za kierownicę - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji - Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu legnickiego był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową celem doprowadzenia do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w związku z prowadzonymi przez funkcjonariuszy poszukiwaniami za sprawcą kradzieży katalizatorów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 15 zarzutów dokonania kradzieży elementów układu wydechowego samochodów w warunkach powrotu do przestępstwa. Na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Prokurator zastosował wobec złodzieja środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo 25-latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.