Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Lokalni samorządowcy spotkali się z Ministrem Klimatu i Środowiska

Autor admin
Data utworzenia: 29 marzec 2022, 16:10 Wszystkich komentarzy: 0


Lokalni samorządowcy spotkali się z Ministrem Klimatu i Środowiska

Minister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego, która odbyła się w Legnicy 25 marca w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Szef resortu spotkał się także z lokalnymi samorządowcami w Starostwie Powiatowym.

List intencyjny dotyczył powstania Klastra Wodorowo-Energetycznego Powiatu Legnickiego. W jego skład oprócz powiatu legnickiego wejdzie także gmina wiejska Chojnów.

- We wstępnej fazie funkcjonowania Klastra Wodorowo-Energetycznego Powiatu Legnickiego przewiduje się uruchomienie instalacji fotowoltaicznych na obiektach samorządowych o mocy 2-5 MW z możliwością rozwoju łącznej mocy do 100 MW w ciągu roku. Odbiorcami będą Jednostki Samorządu Terytorialnego wchodzące w skład Klastra oraz zainteresowane przedsiębiorstwa z terenu powiatu legnickiego - informuje legnickie starostwo.

Budowa klastrów może stanowić dodatkowe forum do współpracy między lokalnymi firmami, które wpisując się w trend rozwoju energetyki obywatelskiej, stanowią korzystne rozwiązanie dla lokalnych społeczności. Wykorzystanie OZE na obszarze działania klastra przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

W skład Klastra Wodorowo-Energetycznego Powiatu Legnickiego Energii weszło dziewięć podmiotów: Powiat Legnicki, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. oraz gminy: Chojnów, Krotoszyce, Legnickie Pole i Ruja, a także Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, Sunfarming Polska Sp. z o.o.  i PV Rental Solutions Sp. z o.o.

Zobacz więcej: Gmina Chojnów przystąpiła do klastra wodorowo-energetycznego powiatu legnickiego

fot. Starostwo Powiatowe Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.