Query error chojnow.pl - Uroczyste pożegnanie absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uroczyste pożegnanie absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół

Author: admin
Creation date: 29 April 2022, 18:17 All comments: 0


Uroczyste pożegnanie absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół

W sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się dziś uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Powiatowego Zespołu Szkół. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Ze względu na rygor sanitarny, zakończenia roku szkolnego w minionych latach były ograniczane do minimum - w tym roku sytuacja jednak wygląda inaczej. - Dziś odtwarzamy coś, co było szkolną tradycją - tłumaczy dyrektor Mariusz Kowalczyk - Od trzech lat nie mieliśmy sposobności uczestniczyć w uroczystej akademii - w tak pięknym miejscu i przede wszystkim z udziałem nas wszystkich - aby godnie i z wyrazami szacunku pożegnać absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół - dodaje.

Uczniowie, którzy zakończyli dziś naukę w Powiatowym Zespole Szkół zdaniem dyrektora są wyjątkowym rocznikiem. Tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego to ostatni uczniowie, którzy ukończyli wcześniej szkołę gimnazjalną. Historycznym wydarzeniem jest również fakt, że uczniowie placówki przy ulicy Witosa opuszczą mury szkoły jako pierwsi absolwenci Technikum im. Orląt Lwowskich.

W roku szkolnym 2021/2022 naukę w Powiatowym Zespole Szkół ukończyło 46 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Julia Zieleń, Julia Wołoszyn, Kamila Kasprzak, Aleksandra Pastyrnak, Natalia Gniewczyńska, Sylwia Gibas, Anita Małek, Patryk Zeler, Natalia Kamińska, Marta Kapral, Julia Musiał, Roksana Akielewicz, Laura Sypniewska, Angelika Konarska oraz Jakub Niwiński. Nagrodzonym uczniom pogratulował dyrektor Mariusz Kowalczyk. - Dobre wykształcenie i solidna wiedza są w życiu niezbędne. Wasze wyniki w nauce to 13 nagród Starosty i 15 nagród Dyrektora Szkoły - podsumował - Wierzę, że ta praca zaowocuje na najbliższych egzaminach.

Wydarzenie stanowiło okazję do podziękowań zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców zaangażowanych w życie szkoły. W uroczysty sposób absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół przekazali młodszym klasom sztandary szkolne oraz złożyli przysięgę.

W uroczystej akademii udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu legnickiego, miasta Chojnowa oraz gminy wiejskiej Chojnów.

- Cieszymy się, że w tej formie możemy się spotkać - zwrócił się do uczniów Starosta Adam Babuśka - Tak się złożyło, że czas w którym kontynuowaliście naukę i wchodzicie w dorosłość jest bardzo trudny, jednak gdy patrzę na Was i na Wasze twarze, to wiem, że w trudnych czasach hartują się wielkie i silne charaktery - jestem przekonany, że tak będzie. Dziękuję za to, że skończyliście właśnie naszą szkołę, że uczyliście się tutaj w Chojnowie i życzę, żeby te kasztany, które niedługo zakwitną dały owoce - by najważniejszy egzamin w życiu zakończył się dla Was powodzeniem - dodał.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.