Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Grand Prix MTB Lang Team - Maja Włoszczowska MTB Race za nami!

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2012, 10:44 Wszystkich komentarzy: 0


Grand Prix MTB Lang Team - Maja Włoszczowska MTB Race za nami!

Piąte miejsce Przemysława Kaczmarka z chojnowskiego klubu kolarskiego UKK Oriens MTB to najlepszy wynik przywieziony z Jeleniej Góry z prestiżowych, międzynarodowych zawodów Grand Prix MTB Lang Team - Maja Włoszczowska MTB Race.

Niecałe dwie i pół minuty dzieliło Przemysława Kaczmarka od najwyższego stopnia podium zawodów Grand Prix MTB Lang Team - Maja Włoszczowska MTB Race odbywających się w Jeleniej Górze w kategorii „Młodzik”. Nasz zawodnik z czasem 0h 34’ 01” wyprzedził mimo to 10 innych zawodników i jako najlepszy z naszego klubu zajął piąte miejsce. Ósmą pozycję wywalczył Karol Rokus z czasem 0h 35' 29", stopień niżej był Kamil Jędraszczyk, który przyjechał do mety po 0h 36' 06".


W kategorii „Junior Młodszy” na dystansie 9.5 km 24. pozycję uzyskał Jan Konarzewski z czasem 1h 21’ 08”. Warto zauważyć, że wyścigu nie ukończyło aż 6 zawodników.

Niestety ze względu na kontuzję w wyścigu nie wystartowała nasza najlepsza młodziczka – Sandra Traczyk.

Należy zaznaczyć, że w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej jeleniogórski wyścig posiada klasę 1, czyli najwyższą nie licząc Pucharu Świata.


Weekendowe zawody zrealizowane były perfekcyjne, czego zresztą można było się spodziewać. Trasa, z jaką musieli poradzić sobie zawodnicy była bardzo trudna technicznie, w pełni zgodna z najnowszymi standardami światowymi. Jej autorką była Maja Włoszczowska i inni specjaliści. W przyszłości planuje się by właśnie na niej odbywał się Puchar Świata. Usytuowana była na dwóch wzgórzach - Paulinum i Partyzantów co wiązało się z ciężkimi podjazdami i krętymi zjazdami.

W trakcie imprezy – z racji kontuzji – jedynie jako gospodarz wyścigu wystąpiła Maja Włoszczowska, która z chęcią rozdawała autografy licznie przybyłym fanom.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.