Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Granty PPGR w gminie Chojnów rozdane [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 30 wrzesień 2022, 20:57 Wszystkich komentarzy: 3


Granty PPGR w gminie Chojnów rozdane [ZDJĘCIA]

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół odbyła się dzisiaj uroczysta gala wręczenia mieszkańcom gminy wiejskiej Chojnów "Grantów PPGR". Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Wybór miejsca organizacji gali nie jest przypadkowy - nie ma bowiem na terenie gminy wiejskiej Chojnów równie dużej hali, która mogłaby swobodnie pomieścić tak sporą liczbę osób. W trakcie naboru do Urzędu Gminy wpłynęło 260 wniosków o wsparcie w ramach programu „Granty PPGR”. Łącznie dofinansowaniem w gminie objęte zostały 254 osoby. Za blisko 630 tys. zł zakupione zostały: 196 laptopów, 43 komputery oraz 15 komputerów stacjonarnych.

Pieniądze pochodzą z rządowego programu wsparcia dla dzieci, których rodzice, dziadkowie bądź pradziadkowie byli zatrudnieni w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Mieszkańcy gminy Chojnów otrzymają sprzęt nie tylko umożliwiający realizację nauki zdalnej, ale również ułatwiający codzienne przygotowanie się do szkoły.

Zarówno Wójt Gminy Chojnów jak i obecny na wydarzeniu minister Krzysztof Kubów zwrócili uwagę, na problem wykluczenia cyfrowego, z jakim borykali się często uczniowie z terenów wiejskich podczas nauki zdalnej. - Pandemia pokazała pewne braki w zakresie cyfryzacji - zaznaczył przedstawiciel rządu - Wszyscy pamiętamy zajęcia online - mam nadzieję, że już do tych czasów nie powrócimy. Pokazało to, że niekiedy ten sprzęt komputerowy, który jest w domu, należałoby odświeżyć, wymienić - stąd ten program.

- Samorząd Gminy Chojnów pozyskał blisko 630 tys. zł - zaznacza Wójt Andrzej Pyrz - Za tę kwotę zakupiono sprzęt komputerowy, akcesoria i oprogramowanie. Oby nowy sprzęt służył młodym beneficjentom jak najlepiej i najdłużej, zarówno do nauki, jak i zabawy.

Jak dodał Krzysztof Kubów, gmina wiejska Chojnów jest rekordzistą w regionie jeżeli chodzi o ilość zakupionego sprzętu. Komentarze

Cieszy nas byłych pracowników PGR-ów że nasze wnuki dostały gratisy . Do docenienia naszej pracy doszło dopiero w drugim pokoleniu , ale lepsze jest to niż co fundowały nam poprzednie rządy począwszy od Balcerowicza. Na bruk i radźcie sobie sami a gospodarstwa sprzedamy , damy swoim. Pracowaliśmy za niskie wynagrodzenie i dzisiaj mamy niskie emerytury . Może by ktoś w ramach Grantów po PGR-owskich kupił nam ciepła kalesony na zimę. Węgla brak , prąd drogi gazu na wsi brak , po chrust do lasu nie ma siły to choć kalesony by nas grzały.
zgłoś komentarz
Zauważyłem kilka osób które żyją na dość wystarczającej stopie życiowej!!!.Czy ktoś to weryfikował,komu to tak naprawdę się należy ???I czy nie ma w gminie bardzej potrzebujących?Czy wszyscy rodzice mieli szansę wogóle dowiedzieć sie o tej akcji?
zgłoś komentarz
O kalesonach nikt nie wiedział i nie wie. A teraz odnośnie Twojego wpisu :1 To nie był program gminny . 2. Kilka osób które żyją na dość wystarczającej stopie życiowej! Nie wszyscy po PGR-owcy to menele i pijacy? . Czy tylko tym się należy co chleją i do niczego nie doszli. Wszyscy po PGR-owcy mieli równe szanse . Jedni tyrali i do czegoś doszli a drudzy bimbali i chlali i w/g Ciebie tylko im się należą laptopy. Być może by mieli co zamienić a winiawkę.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.