Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zakup węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski do 30 listopada

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2022, 15:14 Wszystkich komentarzy: 0


Zakup węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski do 30 listopada

Gmina Miejska Chojnów zawarła z Polską Grupą Górniczą S.A. umowę dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego na okres do 31 grudnia należy składać w terminie do 30 listopada.

- Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego na okres do 31.12.2022 r. należy składać w terminie do 30 listopada 2022 r. Po upływie tego terminu w przypadku dalszego zainteresowania oraz dostępności węgla dla samorządów na rynku, wnioski będą kwalifikowane do zakupu węgla w ramach posiadanych zasobów lub do zakupu w terminie od 1 stycznia do 15 kwietnia 2023 r - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego - Ponownie informujemy, że zgodnie z Ustawą z 27.10.2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. poz. 2236), wnioski mogą składać te gospodarstwa domowe, które są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego i jednocześnie - żaden członek gospodarstwa domowego, nie nabył paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej 1,5 tony na rok 2022.

W ramach zakupu preferencyjnego, jedno gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć łącznie 3 tony węgla, z czego: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku 1,5 tony od 1 stycznia do 15 kwietnia 2023 roku.

Gmina Miejska Chojnów zawarła z Polską Grupą Górniczą S.A. z siedzibą w Katowicach (PGG) umowę dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

- Węgiel w asortymencie ORZECH wg PGG będzie sprowadzony z KWK Wesoła, zaś GROSZEK z KWK ROW Ruch Chwałowice. Cena zakupu tony węgla to 1.746,00 zł. Cena nie zawiera kosztów transportu ze składu do gospodarstwa domowego. Jednocześnie, informujemy, że zawarto umowę ze składem węgla PHU KONTAKT Aleksander Mosiądz z siedzibą w Chojnowie przy ul. Zielonej 2, który na terenie miasta Chojnowa będzie prowadził dystrybucję węgla. Obecnie tut. Urząd oczekuje na potwierdzenie terminu odbioru węgla ze składu Polskiej Grupy Górniczej, co umożliwi rozpoczęcie procesu dystrybucji węgla na terenie miasta. Wnioski są rejestrowane w kolejności złożenia i tworzą listę, na podstawie której – po wniesieniu opłaty za zakup węgla na rachunek Urzędu Miejskiego – będą mogli Państwo odebrać węgiel zgodnie z asortymentem wskazanym w złożonym do urzędu wniosku - informuje UM Chojnów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.