Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nie pozostawajmy obojętni na los osób potrzebujących

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2022, 17:01 Wszystkich komentarzy: 0


Nie pozostawajmy obojętni na los osób potrzebujących

Dni stają się coraz chłodniejsze, a nocą temperatura spada poniżej zera. W tych warunkach bezdomni często nie mają szans na przeżycie. Nasza reakcja może uratować komuś życie.

Lokalna policja zaznacza - czasem wystarczy tylko anonimowy telefon z informacją, gdzie takie osoby się znajdują, a odpowiednie służby podejmą działanie mające na celu zapewnienie bezpiecznego schronienia.

- Policjanci w codziennej służbie reagują na każdą informację związana z ujawnieniem miejsca przebywania osób bezdomnych, które niejednokrotnie wymagają specjalistycznej pomocy medycznej. Bez wahania podejmują działania mające na celu zapewnienie niezbędnej pomocy i zapewniają bezpieczne schronienie w granicach posiadanych kompetencji - tłumaczy mł. asp.​​​​​​​ Anna Tersa - Pamiętajmy, że każda osoba leżąca na przystanku autobusowym, na dworcu, przy sklepie, czy w parku może potrzebować pomocy ale nie potrafi o nią poprosić. Często nie ma możliwości nawiązania kontaktu np. z powodu upojenia alkoholowego.

Wystarczy powiadomić odpowiednie służby takie jak Pogotowie Ratunkowe czy Policję.

- Dzielnicowi są w stałym kontakcie z instytucjami pomocowymi, które odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiedniej opieki skazanym na bezdomność mieszkańcom miasta i powiatu. Nie wahajmy się w chwilach, kiedy życie i zdrowie innych jest zagrożone. Nie osądzajmy nikogo z góry zakładając, że najbardziej potrzebujący sami wybrali sobie taki los. Pamiętajmy, że niesienie pomocy innym to postawa szlachetna i godna naśladowania - czytamy w policyjnym komunikacie.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.