Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dwaj włamywacze zatrzymani

Autor admin
Data utworzenia: 28 listopad 2022, 16:39 Wszystkich komentarzy: 0


Dwaj włamywacze zatrzymani

Kryminalni z legnickiej komendy i komendy wojewódzkiej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie powiatu legnickiego. Przestępstw dokonywali 42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii, który legitymował się dokumentem tożsamości wystawionym na inne dane osobowe oraz poszukiwany był listem gończym.

- Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku pracy operacyjnej ustalili a następnie zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na terenie całego kraju - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa - Zatrzymani mężczyźni to 42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii, którzy dokonali w ostatnim czasie kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych nie tylko na terenie powiatu legnickiego. Łupem mężczyzn padły m. in. pieniądze i wyroby jubilerskie. Straty osób pokrzywdzonych, jakie spowodowali swoim przestępczym procederem, to ponad 200 tys. zł.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że obywatel Mołdawii, legitymował się dokumentem tożsamości wystawionym na inne dane osobowe. Legniccy kryminalni ustalili prawdziwe dane mężczyzny. Okazało się też, że jest on poszukiwany listem gończym wydanym przez Mołdawię celem odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, pobicia, kradzieże i napady. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował już wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.