Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowe mieszkania komunalne w Gminie Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 18 styczeń 2023, 22:28


Nowe mieszkania komunalne w Gminie Chojnów

Nowo wybudowany, trzykondygnacyjny budynek zasilił komunalny zasób mieszkaniowy Gminy Chojnów. W budynku mieści się 9 mieszkań, które już 19 stycznia br. uroczyście zostaną przekazane lokatorom.

Gmina Chojnów nabyła nieruchomość zabudowaną budynkiem wielolokalowym razem z działką oznaczoną numerem ewidencyjnym 38/20 o pow. 0,2457 ha z przeznaczeniem na komunalny zasób mieszkaniowy. Koszt inwestycji wyniósł 3 mln zł.

Nowe mieszkania znajdują się w budynku o powierzchni użytkowej wynoszącej 478,92 m2, w Okmianach. Jednej z najmocniej rozwiniętej gospodarczo miejscowości Gminy Chojnów, w której zlokalizowane są Tereny Aktywności Gospodarczej i gdzie siedzibę mają takie firmy jak Amazon, Scania czy stacja paliw BP.

Miejscowość doskonale skomunikowana jest z najbliższymi ośrodkami miejskimi w Chojnowie czy Bolesławcu. Codziennie kursuje kilka połączeń kolejowych zarówno do jak i z Okmian.

W budynku znajduje się 9 mieszkań, które mają powierzchnię od 30m2 do 55 m2. Wszystkie lokale mieszkalne mają położone panele podłogowe oraz płytki w części kuchennej i łazience. Pomieszczenia posiadają umeblowane kuchnie wyposażone w zlewozmywaki oraz płyty grzewcze oraz łazienki z toaletą, kabiną prysznicową i umywalką. Budynek posiada centralne ogrzewanie zasilane pompą ciepła. W mieszkaniach zamontowane jest ogrzewanie podłogowe.

Na parterze budynku są usytuowane mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dzięki specjalnemu podjazdowi oraz braku barier architektonicznych, osoby poruszające się na wózkach będą mogły bez problemów dostać się do budynku. Ponadto w lokalach zamontowano odpowiedniej szerokości drzwi i zaprojektowano szerokie ciągi komunikacyjne. W łazienkach urządzenia sanitarne są również przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

W budynku znajduje się także pomieszczenie techniczne wraz z pompą ciepła. Do każdego mieszkania jest przypisane miejsce parkingowe. Warto nadmienić, że teren budynku jest zagospodarowany – wybudowano podjazd, chodniki, zostały wykonane nasadzenia roślin ozdobnych, a także zamontowano oświetlenie.

Jestem ogromnie zadowolony, że możemy przekazać osobom potrzebującym tak komfortowe mieszkania. Wszystkie mają wysoki standard, są wykończone i gotowe do zamieszkania. Wystarczy wnieść własne meble – mówi Andrzej Pyrz, Wójt Gminy Chojnów. – Staramy się realizować różne inwestycje, odpowiadając na potrzeby naszych mieszkańców. Samorząd Gminy Chojnów nie zapomina o tych, którzy potrzebują pomocy. Cieszy bardzo fakt, że w ten sposób rozpoczynamy nowy rok – dodaje Wójt.

Do nowych lokali przeprowadzą się w większości mieszkańcy zabytkowego pałacu w Konradówce, który jest w złym stanie technicznym. Gmina Chojnów obecnie stara się o dofinansowanie na rewitalizację tego pięknego obiektu, wpisanego do rejestru zabytków.