Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wzruszający finisaż wystawy Jadwigi Stopy

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 19 marzec 2023, 10:11


Wzruszający finisaż wystawy Jadwigi Stopy

W piątkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finisaż wystawy Jadwigi Stopy pt. Geometria uczuć. Licznie zebrani mogli podziwiać abstrakcyjne obrazy przygotowane przez chojnowską artystkę, która po ciężkiej chorobie odeszła w grudniu ubiegłego roku. Wystawa będzie dostępna do końca marca. Serdecznie zachęcamy do wybrania się do Miejskiej Biblioteki Publicznej i zapoznania się z tymi niezwykłymi dziełami sztuki.

Jadwiga Stopa była ważną postacią na chojnowskiej scenie artystycznej. Aktywnie działała w Gildii Artystów Chojnowa, a także w Chórze Skoranta. Rozpoczęła studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które musiała przerwać z powodu choroby, lecz pierwszy rok ukończyła z wyróżnieniem. W Galerii Młodych w MBP chojnowianie mogli podziwiać jej prace po raz trzeci. Poprzednie wystawy miały miejsce w 2016 (Skrzydlate i kudłate) i 2019 roku (Zamki i pałace).

Podczas finisażu córka p. Jadwigi przedstawiła jej bogaty życiorys, ukazując jak wspaniałą nie tylko artystką, ale i osobą była pani Jadwiga.

ZDJECIA

- Moja mama była niezwykłą kobietą – pełną ciekawości, pasji i wrażliwości. Zawsze dążyła do wyznaczonych celów. Jej życie było pełne sukcesów, radości i miłości. Jestem niezmiernie dumna z tego, że właśnie tak wspaniała osoba była moją mamą. Dzisiaj mamy okazję zapoznać się z jej dziełami sztuki oraz wierszami, które są wystawione w tej przestrzeni. Są one świadectwem jej talentu i kreatywności – powiedziała p. Paula, córka Jadwigi Stopy.

Wyjątkowo wzruszającym momentem było odczytanie wierszy specjalnie przygotowanych na tę okazję przez członków Chojnowskiej Gildii Artystów, którzy w ten wyjątkowy sposób chcieli oddać hołd przyjaciółce.

Głos zabrali bliscy i przyjaciele artystki. Przeczytane zostały także niepublikowane dotąd wiersze, stworzone na przestrzeni lat przez Jadwigę Stopę.

Warto podkreślić, że wystawa przygotowywana była jeszcze za życia artystki i z jej inicjatywy.

Po części oficjalnej przybyli na finisaż zebrali się na słodkim poczęstunku, aby wspólnie powspominać chojnowską artystkę i głębiej zapoznać się z tworzoną przez nią poezją.