Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Działania w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Autor admin
Data utworzenia: 22 marzec 2023, 23:19 Wszystkich komentarzy: 1


Działania w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Od rana na drogach powiatu legnickiego realizowane były działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, których celem była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

- Dzisiaj na terenie Legnicy i powiatu legnickiego prowadzone są działania policyjne "NURD", które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego - informuje mł. asp. Anna Tersa.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych, oraz reagowali na wszelkie naruszenia zasad przepisów ruchu drogowego.

Policja przypomina - za naruszenie przepisów polegających na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu można otrzymać mandat wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów karnych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Tak jak dbacie o nieprzekraczanie prędkości w terenie zabudowanym na wioskach w okolicy Chojnowa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.