Query error chojnow.pl - Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę

Author: admin
Creation date: 28 May 2023, 23:28 All comments: 0


Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę

Piękna pogoda w weekendy przyciąga nad wodę. Wraz z rozpoczęciem wakacji ruch nad lokalnymi jeziorami będzie jeszcze większy. Policja zapowiada kontrole na kąpieliskach.

- Piękna, słoneczna pogoda to wymarzona okazja do spędzania czasu nad wodą. Już niedługo rozpoczną się upragnione przez dzieci i młodzież wakacje. Ratownicy i Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających z kąpieli i wypoczynku nad wodą. Jednak najważniejszym aspektem jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich spędzających z nami czas - zaznacza mł. asp. Anna Tersa.

Funkcjonariusze przypominają, że najważniejsze jest, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdyż tak zwane „dzikie kąpieliska” mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia. Należy też pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

Podczas wypoczynku nad wodą nie należy nadużywać alkoholu, a już na pewno kąpać się i używać sprzętów wodnych po jego wypiciu.  Alkohol osłabia organizm, a wypity nawet w najmniejszej ilości podczas upalnego dnia, może zaburzyć ocenę własnych możliwości pływackich i zwiększyć prawdopodobieństwo szoku termicznego. Całkowicie zabronione są skoki do płytkiej wody o niezbadanym dnie na tzw. „główkę”. Taki skok może skończyć się urazem kręgosłupa i kalectwem.

- Nie należy zapominać, że podczas naszego urlopu - złodzieje nie próżnują. Nad wodę zabierajmy jak najmniej wartościowych rzeczy i trzymajmy je w zasięgu wzroku. Przestrzegając tych kilku podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych - czytamy w policyjnym ostrzeżeniu.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.