Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Co zrobić z odpadami po remoncie?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 30 maj 2023, 22:22


Co zrobić z odpadami po remoncie?

Przeprowadzenie remontu w wielu wypadkach jest wyższą koniecznością. Jednocześnie podczas całego procesu powstają odpady budowlane, których pozbycie się jest jednym z większych problemów. Co więc zrobić z gruzem, skutą glazurą, opakowaniami po farbach i innymi śmieciami?

Odpady budowlane – co mówi o nich prawo?

Zgodnie z polskim prawem, to właściciel odpadów jest odpowiedzialny za ich legalne wywiezienie. Nie jest to obowiązkiem firmy remontowej i jej pracowników. Dodatkowo niedopuszczalne jest, by odpady budowlane były składowane w komunalnych pojemnikach na odpady, czy były porzucane w nieodpowiednich miejscach. Jest to praktyka zagrażająca nie tylko środowisku, ale także i ludziom.

Zamów kontener – wygodny i sprawdzony sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Przy większych oraz mniejszych remontach, świetnym rozwiązaniem może okazać się zamówienie kontenera na odpady. Warto jednak pamiętać, że kontenery powinna dostarczyć firma, która posiada odpowiednie zezwolenia na wywóz odpadów jak np.Eko-Logis, który działa na terenie Dolnego Śląska, w tym na terenie Chojnowa (więcej szczegółów: https://eko-logis.com.pl/kontenery-chojnow/).

Korzystając z usług profesjonalnej firmy, możemy wybrać odpowiedniej wielkości kontener i zostanie nam on dostarczony pod wskazany adres. Co więcej, na stronie firmy Eko-logis znajduje się formularz, który wystarczy wypełnić, by zamówić usługę wywozu odpadów bez wychodzenia z domu. Następnie, w momencie kiedy pojemnik zapełni się odpadami, pracownicy przyjadą i po prostu go zabiorą. Kontener zostanie dostarczony szybko i sprawnie i w taki sam sposób zostanie odebrany. Co istotne, jest to legalny i wygodny sposób na wywóz gruzu i innych odpadów po remoncie.

PSZOK – czy to alternatywny sposób na wywóz odpadów budowlanych?

PSZOK to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się w każdej gminie. Jak łatwo można się domyślić, tam również można wywieźć odpady po remoncie, by pozbyć się ich w sposób zgodny z prawem. Jednak rozwiązanie to ma kilka istotnych wad. Przede wszystkim, punkty PSZOK przyjmują jedynie opady w niewielkiej ilości. Dodatkowo to my sami musimy je tam dostarczyć i rozładować, co może być uciążliwe w przypadku znacznie większych worków z gruzem, glazurą czy szkłem. Niekiedy konieczne może się okazać wynajęcie dodatkowej przyczepy lub odpowiedniego samochodu, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. W ten sposób można pozbyć się odpadów budowlanych precyzyjnie i szybko, bez konieczności angażowania się w cały proces. I co bardzo ważne, taki wywóz odpadów remontowych jest także zgodny z prawem i bezpieczny dla środowiska naturalnego.