Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jutro wzmożone kontrole na drogach

Autor admin
Data utworzenia: 19 wrzesień 2023, 22:06 Wszystkich komentarzy: 1


Jutro wzmożone kontrole na drogach

Dolnośląska policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach. Wezmą w nich udział głównie funkcjonariusze z komórek ruchu drogowego, którzy sprawdzać będą przede wszystkim czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami.

Jak informują funkcjonariusze, działania prowadzone przez policjantów będą miały charakter zarówno pomiarów statystycznych, w tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów.

- Będą miały one miejsce przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń, a ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców - czytamy w komunikacie - Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Działania pod nazwą "Prędkość" są realizowane cyklicznie.

fot. KWP Wrocław


Komentarze

Stancie sobie w Krzywej jak Amazon wraca, wyścig przez wioskę i hałas. Ciekawe kiedy gmina zainteresuje się problemem, pewnie nigdy
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.