Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Skrywane romantyzmy - Joanna Lamparska odkrywa tajemnice Dolnego Śląska

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 19 luty 2024, 22:00


Skrywane romantyzmy - Joanna Lamparska odkrywa  tajemnice Dolnego Śląska

Piątkowy wieczór (16 lutego) w Muzeum Regionalnym był pełen emocji i fascynujących opowieści za sprawą wyjątkowego gościa - Joanny Lamparskej, uznanej popularyzatorki historii, która podzieliła się swoją pasją i wiedzą z licznie zgromadzoną publicznością. Wykład, zatytułowany "Skarby, miłość, tajemnice", przeniósł zebranych w świat niezwykłych historii związanych z Dolnym Śląskiem.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zakupić liczne książki autorstwa pani Lamparskiej, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Książki te stanowiły doskonałe uzupełnienie prezentacji, umożliwiając zgłębienie tematów poruszonych podczas wykładu.

Pani Joanna Lamparska rozpoczęła swój wykład od opowieści o skarbach, miłości i tajemnicach związanych z urokliwymi miejscami Dolnego Śląska. Szczególną uwagę skupiła na historiach miłosnych, ukazując zamek Czocha, pałac barokowy w Pieszycach oraz pałac we Wleniu jako scenerie niezwykłych romansów przeszłości.

W trakcie dwugodzinnego wykładu pani Lamparska poruszyła tematy związane z bogatą historią tych miejsc, ukazując je w zupełnie nowym świetle. Jej barwne opowieści wprawiły publiczność w zachwyt.

Frekwencja na wykładzie była imponująca, co dowodzi dużego zainteresowania społeczeństwa historią regionu.

Po zakończeniu wykładu uczestnicy mieli okazję uzyskać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z popularną prelegentką.

Wykład Joanny Lamparskiej w Muzeum Regionalnym wyjątkową podróżą w głąb historii Dolnego Śląska. Z pewnością pozostawił trwałe wrażenia i sprawił, że uczestnicy z ochotą sięgną po kolejne książki tej wyjątkowej autorki.