Query error chojnow.pl - Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Author: admin
Creation date: 15 October 2012, 11:22 All comments: 0


Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

17 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, autorem kryminałów, laureatem Paszportu Polityki. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Marek Krajewski (ur. 1966), najgłośniejszy dziś polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny.

W 1999 roku zadebiutował Śmiercią w Breslau, pierwszą z serii powieści z Eberhardem Mockiem, których akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Kolejne, Koniec świata w Breslau (W.A.B. 2003), Widma w mieście Breslau (W.A.B. 2005) i Festung Breslau (W.A.B. 2006), spotkały się z doskonałym przyjęciem czytelników i krytyki. Marek Krajewski jest laureatem Paszportu "Polityki" za rok 2005, Nagrody Księgarzy "Witryna" za najlepszą książkę roku 2005 oraz Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną roku 2003.

Poszczególne części cyklu są tłumaczone na 11 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.

Jesienią 2007 roku nakładem W.A.B. ukazała się książka Krajewskiego Dżuma w Breslau, a na początku 2008 roku - powieść napisana wspólnie z Mariuszem Czubajem, Aleja samobójców.

W lutym 2009 roku Wydawnictwo W.A.B. wydało Róże cmentarne Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja, zaś w maju ukazała się Głowa Monitaura - kolejny kryminał z Eberhardem Mockiem w roli głównej. [za marekkrajewski.pl]


Na spotkanie z Markiem Krajewskim zaprasza Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ – 17 października, godz.17.00, Sala Edukacyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.


fot.zbrodniawbibliotece.pl


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.