Query error chojnow.pl - Chojnowski akcent na VIII Edycji Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilźnie
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowski akcent na VIII Edycji Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilźnie

Autor admin
Data utworzenia: 15 październik 2012, 12:51 Wszystkich komentarzy: 2


Chojnowski akcent na VIII Edycji Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilźnie

Od 3 października do 18 listopada 2012 roku w siedzibie Muzeum Czech Zachodnich w Pilźnie odbywa się wystawa VIII Edycji Międzynarodowego Biennale Rysunku Pilzno 2012. Ceremonia otwarcia odbyła się 3 października.

Biennale w Pilźnie odbywa się w Galerii Jiri Trnka. Objęte jest ono oficjalnym patronatem IAA, Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Pięknych UNESCO. Obecnie jest największym przeglądem rysunku artystycznego na świecie.

Międzynarodowe jury składające się z 7 ekspertów w dziedzinie współczesnego rysunku oceniało 1603 prace 437 artystów z 38 krajów i przyznało nagrody oraz zakwalifikowało na wystawę 138 rysunków 112 artystów z 30 krajów. Wśród wybranych prac na wystawie można oglądać 3 rysunki autorstwa Zbigniewa Halikowskeigo: „Na drodze 3”, „Na drodze 5”, „Na drodze 7 – Biała Torebka”. Wyróżnienie prac w Galerii Jiri jest wielkim zaskoczeniem i osobistym sukcesem chojnowianina. Przez najbliższe dwa lata prace wybrane w edycji tego konkursu będą prezentowane w galeriach Europy.

Biennale Rysunku w Pilźnie jest trzecią międzynarodową wystawą na którą wybrano prace Zbigniewa Halikowskiego. Wcześniej uczestniczył on dwukrotnie w Międzynarodowym Konkursie Rysunku we Wrocławiu.

Poniższe rysunki można w chwili obecnej oglądać na wystawie:


Komentarze

Świetnie Pan śpiewa ale jeszcze lepiej rysuje. Gratulacje i powodzenia w dalszym odkrywaniu swych umiejętności.
zgłoś komentarz
Panie Zbigniewie. Pańskie grafiki urzekają swoją poetyką i wspaniałymi wizjami. Za wielki zaszczyt poczytuję sobie znajomość z Panem, ale muszę zauważyć, że jest Pan zbyt skromnym artystą, nie chwalącym się swoim dorobkiem na Facebook-u czy prywatnej stronie www. A to wielka szkoda i strata dla miłośników grafiki. Serdeczności podsyłam i sukcesów życzę.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.