Query error chojnow.pl - „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” po raz drugi!
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” po raz drugi!

Autor admin
Data utworzenia: 17 październik 2012, 15:53 Wszystkich komentarzy: 3


„Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” po raz drugi!

Już po raz drugi dzieci i młodzież z Chojnowa i okolic wzięła udział w konkursie różańcowym zainicjowanym w naszym mieście przez ks. Jarosława Góreckiego. Zadaniem uczniów biorących udział w zabawie było wykonanie różańca z najróżniejszych materiałów i tym samym zdobycie serc jurorów. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe, dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe, kolorowe różańce.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 w Domu Schrama w uroczyście przystrojonej sali bankietowej. Wśród gości – poza uczniami i nauczycielami – dostrzec można było księży, burmistrza Chojnowa, wójta Gminy Chojnów z żoną, pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.


Przed ogłoszeniem wyników głos zabrała pani Zofia Kasprzak, członkini jury. W swoim wystąpieniu przedstawiła kryteria, według których przyznawane były nagrody – liczyła się pomysłowość, oryginalność, zwracano uwagę na ilość włożonej pracy. Pani Zofia skierowała do młodych twórców bardzo trafne słowa wypowiedziane kiedyś przez księdza biskupa Marka Mendyka:

Każdy potrzebuje dobra i piękna, a Wy to piękno czynicie


Po pani Zofii głos zabrał burmistrz Jan Serkies. W swoich słowach wrócił do lat młodzieńczych, wspomniał o spotkaniach z rówieśnikami podczas modlitwy różańcowej w kościele. Pochwalił również pracę jaką w każde spotkanie kulturalne wkładają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, którzy również tym razem uczestniczyli w działaniach. Należą się ogromne brawa dla pań bibliotekarek!


Przejdźmy do sedna. W finale konkursu „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” udział wzięło 75 osób z 20 szkół. Łącznie złożono 77 prac. Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach: klasy 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Jury w składzie:

- ks. Artur Trela

- Zofia Kasprzak

- Kazimiera Laskowska

- Barbara Landzberg

- Agnieszka Tworzydło

po obejrzeniu wszystkich różańców zdecydowało przyznać:


Wśród klas 1-3 szkół podstawowych:

1. Agata Pikur (SP w Krzywej)

2. Konrad Kwidzyński (SP w Rokitkach)

3. Grzegorz Mysiak (SP w Chocianowie)

Wyróżnienia:

- Łukasz Bieliński (SP w Niedźwiedzicach)

- Aleksandra Ziembowicz (SP w Krzywej)

- Igor Zguda (SP w Niedźwiedzicach)

- Emilia Borejko (SP w Parchowie)

- Malwina Bojczuk (SP 4 w Chojnowie)


Wśród klas 4-6 szkół podstawowych:

1. Kinga Bogacz (SP w Budziwojowie)

2. Weronika Grudzień (SP 4 w Chojnowie)

3. Tomasz Bogacz (SP w Budziwojowie)

Wyróżnienia:

- Mateusz Wasylik (SP w Chocianowie)

- Honorata Zawierucha (SP w Gromadce)

- Maciej Kądziołka (SP4 w Chojnowie)


Wśród gimnazjalistów:

1. Marta Grodzki (Gim w Złotoryi)

2. Ewa Więcek (Gim 2 w Chojnowie)

3. Daniel Kwidzyński (Gim 1 w Chojnowie)

Wyróżnienia:

- Magdalena Czarny (Gim 2 w Chojnowie)

- Klasa Specjalna w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Nagroda specjalna od Burmistrza Miasta Chojnowa i Wójta Gminy Chojnów powędrowała do Magdaleny Czarny, uczennicy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dołączamy się do słów pani Zofii Kasprzak skierowanych do młodych:

Wszyscy są zwycięzcami. Żyjcie z pasją, czyńcie piękno!

Wystawa różańców wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach konkursu „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” znajduje się na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie. Zapraszamy wszystkich do podziwiania dzieł młodych twórców!


Jako organizator konkursu różańcowego pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tego konkursu. Dziękuję sponsorom: Pani Beacie Kerstens, Panu Józefowi Chudziakowi, Panu Tadeuszowi Bijakowi, Piekarni "Kupczyk", Firmie "FEERUM". Podziękowania należą się dla Burmistrza Jana Serkiesa, Wójta Mieczysława Kasprzaka oraz ks. Dziekana Marka Osmulskiego za objęcie honorowego patronatu nad konkursem i przekazanie głównych nagród. Na koniec dziękuję pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Pani Wiesławie Majewskiej za dużą pomoc w sprawnym przeprowadzeniu finału konkursu.

ks.Jarosław Górecki


Komentarze

Tak się przyglądam tej imprezie i żal . Książę Górecki niby coś organizuje, ale nie u siebie ani nie za swoje ! Serkies już chyba rozum stracił do końca i oczywistą indoktrynację religijną nazywa imprezą kulturalną i wykłada na to kasę a kobiety zatrudnione w miejskiej bibliotece publicznej niczym zakonnice na polecenie opata Serkiesa odwalają czarną robotę .Państwowa kasa,państwowe pomieszczenia,pracownicy opłacani z budżetu miasta nagrody za państwową kasę, ale książę Górecki jest inicjatorem :(
Panie bibliotekarki, a może zamiast bawić się w zakon i zakonnice i pozostawić ewangelizację wiernych kościołowi, bo chyba nie, za to bierzecie wypłatę to nacisnąć opata Serkiesa aby znalazł kasę na nowości, których od lat brak !
zgłoś komentarz
Do księcia Góreckiego ! może następnym razem książę zainicjuje inną imprezę, która przyniesie jakieś korzyści, a nie tylko produkcję bezużytecznych gadżetów, które zapewne po jakimś czasie trafią na śmietnik może jakieś karmiki dla zwierząt lub akcje zbiórki kasztanów i żołędzi co, by zwierzęta maiły w zimie co zjeść nauczy to dzieci empatii do braci mniejszych .Z tego co wiem to sam gadżet jakim jest różaniec nikogo sam z siebie do niczego nie zachęci, a jeśli już to tylko do jednej modlitwy a książę chyba raczej chciałby indoktrynować dzieci na szerszą skalę i o większej sile rażenia co tam jedna modlitwa.Sama modlitwa różańcowa też książę chyba nie skłania do większej refleksji czy zadumy, a raczej bezmyślnego tłucznia wykutych na pamięć wierszy.
zgłoś komentarz
1090 - Podczas pierwszych krucjat chrześcijanie przejęli na Wschodzie różaniec. Służył on poganom do zmawiania modlitw ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios, dlatego większość pacierzy różańcowych skierowanych jest do Królowej Niebios. Różaniec rozpowszechnił rodzaj mechanicznej modlitwy, gdzie modlący się powtarza w kółko te same słowa, czasem i bezmyślnie, jak to czynili poganie, którym chodziło o ilość pacierzy, a nie o ich jakość. Pan Jezus przestrzegł przed taką modlitwą, mówiąc: "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani" (Mat.6:7).
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.