Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Porcja śmiechu z Kabaretem pod Wyrwigroszem - grudzień w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 25 październik 2012, 13:24 Wszystkich komentarzy: 8


Porcja śmiechu z Kabaretem pod Wyrwigroszem - grudzień w Chojnowie


Z programem „Czego nie zobaczysz w radiu i nie usłyszysz w telewizji” wystąpi w Chojnowie Kabaret pod Wyrwigroszem. Po sukcesie – bo bez wątpienia tak nazwać można pełną salę w MOKSiR – kabaretu Paranienormalni , tym razem Chojnów bawić się będzie przy doskonale znanych skeczach krakowskiej formacji.

Kabaret pod Wyrwigroszem wystąpi w Chojnowie 2 dni po Mikołajkach – 8 grudnia br. o godzinie 20.00. Bilety w cenie 50 zł będzie można kupić od początku przyszłego miesiąca – listopada w biurze MOKSiR.


Kabaret pod Wyrwigroszem - polski kabaret powstały w Krakowie.

W październiku 1990 roku dwaj absolwenci krakowskiej PWST - Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski razem z przyjaciółmi założyli Kabaret Somgorsi. Kabaret działał w Teatrze Sytuacji, gdzie co sobotę wystawiał autorski program Szarlatanów nikt nie kocha. Kilkanaście razy zagrał w Teatrze STU, z gościnnym udziałem Beaty Fudalej i basisty - Wiesława Murzańskiego. Kabaret nagrał program dla TVP2 pt. Kabaret Somgorsi TV - live, telewizyjna audycja jednak się nie odbyła, niedługo potem Kabaret przestał istnieć.

1. czerwca 1994 roku Maurycy Polaski dowiedział się, że jedna z krakowskich restauracji otwiera piwnicę i szuka kabaretu który mógłby tam występować. Skontaktował się wówczas z Łukaszem Rybarskim i postanowili założyć kabaret. Restauracja, w której co tydzień Kabaret występował, nosiła nazwę "Wyrwigrosz" - stąd nazwa Kabaret pod Wyrwigroszem.

Rok 1997 był przełomowy dla Kabaretu. W tym roku bowiem, Kabaret wystąpił w Benefisie Iwony Bielskiej, który był kilkakrotnie emitowany w TVP.

W 2000 roku, z inicjatywy Łukasza Rybarskiego, powstał siedmioodcinkowy serial "Klinika pod Wyrwigroszem" emitowany w TVP2. Głównymi bohaterami kliniki byli aktorzy Kabaretu.

Kabaret współpracuje z radiem RMF FM. Od 16. lutego 2006 roku realizuje cykl słuchowisk Między Bugiem a prawdą, którego bohaterami są członkowie rodziny Kresowiaków. [za encyklopediakabaretu.pl]źródło: MOKSiRKomentarze

I kolejny dowód na to,że jednak coś się organizuje w tym znienawidzonym przez niektórych MOKSiRze.Jeszcze niedawno narzekałem,że kabarety do nas nie zaglądały,a tu juz drugi w ostatnim czasie.Brawo.Co prawda bilety droższe,ale po tamtej zaskakującej frekwencji,liczę,że i teraz będzie podobnie.
zgłoś komentarz
Zdecydowanie za drogie bilety,tym bardziej że nie mają takiej renomy jak ostatni kabaret.
zgłoś komentarz
Melinda może ty kogoś nienawidzisz ,krytyka nędznych dni Chojnowa to jeszcze nie nienawiści czy wypomnienie dyrektorowi że praktycznie wszędzie wplata w imprezy msze święte ,to drugi to już raczej przechodzi w kabaret ! Żadna sztuka za parę dych zaprosić kabaret czy co innego ,ty widzisz w tym jakieś problem boja nie,pewnie jeden telefon umówienie terminu i przyjeżdżają na chałturę z pocałowaniem w rękę .
zgłoś komentarz
Racja psymon,malinda wiesz dobrze ze horodecki z serkiesem ,to mogą dobrze ksiedzu impreze zorganizować,a nie dni chojnowa.Horodecki do zmiany,serkies do odwołania za 2 lata albo przed czasem.|Proboszcza na burmistrza,to będa imprezy.
zgłoś komentarz
@bulu już mamy imprezy jakby proboszcz rządził :)
zgłoś komentarz
a czy ja mówię,że to jest jakaś filozofia.chodzi o to,że zapraszają.Ale widzę,że jak zapraszają,to źle,jak nie zapraszają to też niedobrze.a czy nie przyszło ci do tej mózgownicy,że te msze,to raczej nie pomył dyrektora.
Merecki nad tą renoma to bym polemizował,bo są tak samo znani i popularni.
zgłoś komentarz
Jak zapraszają to robią to co do nich bo biorą za to kasę ,szkoda że tak drogo .Sam wymyślasz że jak zapraszają to źle ,nigdzie się z takim stwierdzeniem nie spotkałem ! Ja popieram trochę Mareckiego ,jest to kabaret dla starszy pań że tak powiem ,mało zabawny ,swoje najlepsze lata ma dawno za sobą.
zgłoś komentarz
Stasiu ma w powazaniu kler,to ten obiecanek dla władzy z nimi brata się.A że obiecanek nie jest taki święty,to zobaczycie niedługo jak szydło z wora wyjdzie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.