Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wójtowi Legnickiego Pola zazdroszczą pensji

Autor Paweł Jantura (lca.pl)
Data utworzenia: 26 październik 2012, 12:26 Wszystkich komentarzy: 13


Wójtowi Legnickiego Pola zazdroszczą pensji

Sprawdziliśmy ile zarabiają wójtowie i burmistrzowie w gminach powiatu legnickiego. Okazuje się, że najlepiej opłacany jest gospodarz Legnickiego Pola Aleksander Kostuń!

Wójt ledwie pięciotysięcznej gminy Legnickie Pole w 2011 roku zarobił 169 tys. zł., co oznacza, że miesięcznie inkasował około 14 tys. zł. Takiej pensji Aleksandrowi Kostuniowi szefowie innych podlegnickich gmin mogą tylko pozazdrościć. Co nie oznacza, że brakuje im do pierwszego.

Niewiele mniej od Kostunia zarabia wójt Kunic Zdzisław Tersa, który w ubiegłym roku zarobił nieco ponad 164 tys. zł. Podobną kwotę, bo 163 tys. zł za rządzenie Chojnowem otrzymał burmistrz Jan Serkies.

Kolejni na liście płac są szefowie zdecydowanie mniej zasobnych gmin: Rui i Miłkowic. Wójt Rui Robert Chruściel zarobił 132 tys. zł, a gospodarz Miłkowic Waldemar Kwaśny 131 tys. zł.

Zaskakuje wysokość wynagrodzenia burmistrz Prochowic Alicji Sielickiej, która zarobiła tylko 124 tys. zł. W porównaniu do szefów gmin typowo wiejskich, kwota ta na kolana nie powala. Prawie identyczną pensję miał w ubiegłym roku Mieczysław Kasprzak, wójt 10-tysięcznej gminy wiejskiej Chojnów.

Najgorzej opłacanym szefem gminy w regionie legnickim jest wójt Krotoszyc Beata Castaneda – Trujillo. Jej roczne zarobki za sprawowanie urzędu to zaledwie 101 tys. zł.

Nasi samorządowcy są zadowoleni z zarobków, bądź mocno zapracowani, bo tylko kilku z nich zdecydowało się na „fuchy”.

Castaneda-Trujillo dorobiła sobie w ubiegłym roku 900 zł na umowę zlecenie w Urzędzie Marszałkowskim. Umowę zlecenie wzięli również Kasprzak (3,6 tys. zł) oraz Tersa (4 tys. zł) i Kostuń (560 zł).

Najwięcej do urzędniczej pensji dorabia Chruściel. Wójt Rui po godzinach stoi na czele zarządu Związku Komunalnego Lisowice za co otrzymał w 2011 roku w sumie prawie 23 tys. zł. Poza tym Chruściel nieźle zarobił na dzierżawie gruntów rolnych – 40 tys. zł.

Paweł Jantura (lca.pl)Komentarze

Serkies 163tys biedne miasto.Legnickie Pole to bogata gmina,ale Chojnów biedny,bez pracy dużo ludzi,a Serkies taki zarobek.Sumienia brak czy o co idzie ?
zgłoś komentarz
13,5 tyś ! to prawie jak prezydent państwa.Ja mam takie pytanie odnośnie deklaracji majątkowej w której niema nic poza domem i garażem naszego burmistrza a wiadomo że się buduje gdzie w ostatniej deklaracji działka budowlana ,dom itd jeśli to prawda ?
zgłoś komentarz
Widocznie sie nie buduje albo przepisał to na kogoś.13,5 tysiaca,skandal !!!!!!!!
zgłoś komentarz
Poco to ukrywać ?
zgłoś komentarz
Dla władzy obiecanek dogadałby się z lewicą,że proboszcz zdziwiłby się.Lepiej jezdzić zieloną nubirą i udawać skromnego i siedzieć w pierwszej ławce w kościele ,a najlepiej 11 55 wejsc do koscioła,aby wszyscy widzieli hihi jak msza o 12.Gdzie sumienie tyle zarabiać w tak biednym mieście haha.
zgłoś komentarz
W Chojnowie ludzie zarabiają po tysiąc złotych,a tu taki zarobek przez rok-SKANDAL!!!, zwykły obywatel musiał by przez rok czasy pracować,ale logiczne jest że dlatego pchają sie na te stołki bo ustawią sie do końca zycia.W takim biednym Chojnowie burmistrz powinien zarabiać max do 4-5tyś mieś.
zgłoś komentarz
Mam pomysł, jak zasilić miejską kasę. Zmienić burmistrza, nowemu dać połowę mniej kasy. Nowy powinien być lewicowy i wywalić lekcje religii ze szkół. No i mamy następne oszczędności: 400 tys zł. A tak swoją drogą to naprawdę skandal te zarobki burmistrza. Do głowy by mi nie przyszło, że aż tyle zgarnia. Kto to ustala? Rada miasta i pewnie na klęczkach. Wniosek: w takim ciemnogrodzie mozna się całkiem nieźle urządzić.
zgłoś komentarz
To raz a dwa poco rada skoro jest burmistrz i ona o niczym nie decyduje ,poco się utrzymuje radę miasta ?
zgłoś komentarz
Słuchajcie takie kwoty to standard wśród naszych władz w Polsce. My zasuwamy za marne pieniądze a władza w całym państwie kokosy i się śmieją. Popatrzcie ile zarabiają inni koło burmistrza. W urzędzie miasta jest masę pokoi gdzie już jest tyle biurek że prawie z biurkami na meble wchodzą. Kierownicy i inspektorzy biorą conajmiej po 4 tyś jak nie więcej i się śmieją a połowa kompletnie się nie zna na tym co robi. Popatrzcie ile stoi aut pod urzędem gminy jak na strefie w legnicy. Te zarobki to skandal ogółem a będą jeszcze wyższe. A później niestety dni Chojnowa marne a miasto zadłużone. Ludzie tylko do kogo macie pretensje skoro sami te osoby wybraliście.
zgłoś komentarz
Oj cardin chyba nie wiesz o czym piszesz. To, że takie kwoty to standard zgodzę się. Co do samych pracowników UM to wcale nie zarabiają kokosów. Chciałbym zobaczyć jacy kierownicy zarabiają ponad 4 tysie. Dobre sobie naprawdę dobre.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.