Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Wesołe krasnoludki" w Bibliotecznej Akademii Malucha!

Autor admin
Data utworzenia: 29 październik 2012, 12:35 Wszystkich komentarzy: 0


"Wesołe krasnoludki" w Bibliotecznej Akademii Malucha!

„My jesteśmy krasnoludki/Hopsa sa, hopsa sa” tak śpiewali w ostatnią środę podczas drugich w tym semestrze zajęć z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i okolic. W trakcie spotkania zatytułowanego „Wesołe krasnoludki” dzieci tworzyły jesienne dzieła plastyczne, tańczyły, zajadały się smakołykami, odpowiadały na pytania pań bibliotekarek i brały udział w wielu zabawach edukacyjnych.

Pierwsze spotkanie z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha po wakacyjnej przerwie nie przyciągnęło tłumów. Tym razem było odwrotnie – mnóstwo młodych Czytelników wraz z opiekunami odwiedziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie by z rówieśnikami bawić się, uczyć i rozwiązywać trudne zagadki przygotowane na ten dzień przez panie bibliotekarki.


Środowe spotkanie odbywało się pod hasłem „Wesołe krasnoludki”. Panie bibliotekarki – do czego zdążyły już nas przyzwyczaić – przebrane w kolorowe stroje z wielkimi, czerwonymi czapkami na głowie przygotowały mnóstwo atrakcji.


Po tradycyjnym powitaniu w kolorowej chuście dzieci wysłuchały utworu M. Konopnickiej – „Krasnoludki”. Z opowiadań pań bibliotekarek wszyscy przybyli na spotkanie dowiedzieli się, że krasnoludek to przyjazna ludziom istota, która pojawia się w baśniach i bajkach. Jest niewielkiego wzrostu, nosi gęstą, długą brodę, ma wydatny nos oraz czerwoną czapkę, a na nogach nosi ciżmy.


Dzieci wspólnie z paniami bibliotekarkami opowiadały o zadaniach krasnoludków, próbowały ustalić gdzie mieszkają te małe stworzonka oraz co zrobić by je zobaczyć.


Po krótkiej pogadance przyszedł czas na pierwsze zadanie dla dzieci. Korzystając z owoców jesieni, głównie kolorowych liści tworzyły wielobarwne prace plastyczne. Żółte, czerwone czy brązowe liście były również doskonałym atrybutem do zabaw takich jak chociażby pociąg. Zabawy te zakończyły się wykonaniem kolejnej pracy plastycznej – jesiennych zwierzątek. Dzieci starannie wyklejały swoje dzieła tworząc jesienne obrazy.


Po powyższych zabawach przyszedł czas na krótki, w dodatku smaczny odpoczynek. Młodzi Czytelnicy usiedli przy stołach, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek. Gdy nabrały sił i ochoty do kolejnych zabaw czekało na nich nowe zadanie – „Krasnoludki w kryjówkach”. Każdy z krasnoludków miał swój domek. Na hasło „Krasnoludki na spacer” dzieci ruszały na przechadzkę. Gdy usłyszały słowa „Wielkolud nadchodzi” musiały szybko wracać do krążków-kryjówek, gdzie musiały usiąść „po turecku” z wyprostowanymi plecami.


Kolejne wyzwania to m.in. skok obunóż w przód – dzieci maszerowały z maskotkami, a na hasło „Krasnoludku przeskocz kamyk!” rzucały maskotkę na podłogę i przeskakiwały przez nią. Inna zabawa kształtująca poprawą postawę dziecka to „Krasnoludek niesie skarb”. Dzieci-krasnoludki musiały zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem – położyć na czubku głowy książkę i utrzymać ją chodząc po sali. Tylko nielicznym udała się ta sztuka!


Czas nieubłaganie płynął, koniec spotkania dobiegał końca. Ze smutnymi buźkami dzieci pożegnały się huśtając w kolorowej chuście i w oczekiwaniu na następne spotkanie z cyklu „Biblioteczna Akademia Malucha” rozeszły się do domów.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.