Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wszystkich Świętych - sytuacja przy cmentarzu, policja apeluje o szczególną ostrożność

Autor admin
Data utworzenia: 31 październik 2012, 11:13 Wszystkich komentarzy: 0


Wszystkich Świętych - sytuacja przy cmentarzu, policja apeluje o szczególną ostrożność

Przed nami dzień Wszystkich Świętych, okres spotkań z rodziną i odwiedzania grobów bliskich na cmentarzu. Jest to również czas wzmożonego ruchu przy cmentarzu, w związku z czym warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu w związku z tym okresem przygotowała szereg instrukcji pozwalających bezpiecznie i w spokoju spędzić najbliższe dni, skupić się na tym co istotne. Poniżej prezentujemy te przygotowane przez zespół ds. Prewencji Kryminalnej KMP we Wrocławiu.


Trwa również akcja „Znicz 2012” służącą zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. W okolicach cmentarza funkcjonariusze pełnić będą służbę prowadząc działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa i ułatwienia ruchu w tym miejscu.


Chojnowska policja nauczona doświadczeniem z poprzednich lat prosi wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, nie pozostawianie samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, szczególną ostrożność i zwiększoną uwagę na znaki drogowe pionowe i poziome, zaś pieszych o poruszanie się po chodnikach i przechodzenie przez jezdnie w miejscach do tego przeznaczonych. Policjanci będą interweniować w przypadkach łamania zakazów parkowania i innych.


Poniżej kilka zasad, do których stosowania prosi policja:

  • dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,
  • nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,
  • utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
  • używać świateł mijania,
  • stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska,
  • zwracać szczególną uwagę na pieszych, a także na znaki drogowe, gdyż w tych dniach obowiązywać będą nowe oznaczenia. Dotyczy to zwłaszcza rejonów wokół cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Mimo godzin porannych na drogach podporządkowanych w okolicach cmentarza tworzą się niewielkie korki. Mnóstwo osób zostawia samochody na poboczach przy ulicy Złotoryjskiej, cały parking koło Dużego Parku jest zajęty. Po godzinie 16.00 możemy spodziewać się jeszcze większego ruchu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.