Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Chojnowska półkolonia odwiedza Komisariat Policji

Author: asp. Tomasz Jagielski
Creation date: 05 August 2011, 15:03 All comments: 0


Chojnowska półkolonia odwiedza Komisariat Policji

W dniu 03.08.2011 roku funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie zorganizowali „dzień otwartych drzwi”  Komisariatu Policji w Chojnowie. W naszej jednostce gościli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie.  

Policjanci podczas spotkania z uczniami zwrócili uwagę na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym zasad bezpiecznego uczestnictwa na akwenach wodnych podczas wakacji. Funkcjonariusze tłumaczyli również, jak zachować się w przypadku ataku psa czy zaczepki ze strony osoby nieznajomej oraz do czego służy telefon alarmowy 112 i 997 – w jakich sytuacjach go używać i co przekazać osobie, która go odbierze.

Ponadto w związku z coraz częstszym korzystaniem z Internetu przez dzieci pojawia się problem ich bezpieczeństwa w sieci, dlatego też  dzielnicowi przestrzegali przed oszustami, nieznajomymi i różnymi nietypowymi kontaktami w Internecie. Funkcjonariusze  poinformowali uczniów, iż z pomocą poświęconym im serwisom mogą uczyć się jak mądrze i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Internetu.

Beneficjentom spotkania funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie rozdali pamiątkowe breloczki oraz baloniki.

Opracował:

asp. Tomasz Jagielski

Komisariat Policji w Chojnowie


.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.