Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Spełnienie marzeń w dniu 45-tych urodzin

Autor kuba
Data utworzenia: 24 maj 2013, 12:33 Wszystkich komentarzy: 47


Spełnienie marzeń w dniu 45-tych urodzin

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja tomiku poetyckiego Małgorzaty Krzywdy „Na stryszku”. Do spotkania doszło przy współpracy MPB z Chojnowskim Klubem Literackim. Wśród zaproszonych gości byli m.in. burmistrz Jan Serkies, który sfinansował wydanie tomiku, a także prezes Jeleniogórskiego Klubu Literackiego, Elżbieta Kotlarska.

Poezję pani Małgosi opisał opiekun merytoryczny CKL w Chojnowie, Tadeusz Sznerch – Tomik składa się z kilku cykli – „Współczesna wiedźma” - bohaterką wierszy jest matka, żona poetka, osoba pracująca zawodowo, która próbuje spełnić się we wszystkich tych rolach, ale której do tej realizacji siebie to już nie wystarcza. Buduje wiec swój azyl na stryszku (tak właśnie zatytułowany jest tomik), w miejscu odosobnionym, mrocznym, tajemniczym gdzie jako współczesna wiedźma odprawia magiczne rytuały zaklinania realnego świata wokół siebie, ale też światów wyimaginowanych, wymarzonych, oczekiwanych. „Jarmark uczuć” - wiersze, które pokazują pewną grę emocjonalną między różnymi ludźmi, w różnych układach. Jest tutaj mnóstwo różnych emocji i tych radosnych, i tych dramatycznych. Jest ból i cierpienie. „Maski” - autorka skupia się na grze pozorów, w które często jesteśmy wplątywani. "Wielki figlarz” - tak autorka nazywa stwórcę. Są to wiersze metafizyczne, bo ten tomik zawiera teksty, które dotyczą sfery profanum i tu Bóg z przymrużeniem oka, lekko ironicznym patrzy na te wszystkie zmagania człowieka.


Po tym krótkim wprowadzeniu pana Tadeusza nadszedł czas na wysłuchanie kilku słów od głównej bohaterki, pani Małgosi - Dla mnie to jest debiut oczywiście i przede wszystkim ogromna radość, że coś takiego się zadziało, że został wydany tomik z moimi wierszami, spełnienie wielkiego marzenia. Ja bardzo wierzę w spełnianie marzeń. Wierzę, że spełniają się w odpowiednim ku temu czasie i tak to się dzieje w moim życiu...


Następnie rozpoczęło się czytanie poezji. W jego trakcie goście metaforycznie przenieśli się „Na stryszek” pani Małgosi. W przerwach, pomiędzy odczytanymi cyklami tomiku, śpiewał i grał na gitarze Dariusz Matys. Stworzyło to harmonijną kompozycję - muzyka stanowiła doskonałe uzupełnienie poezji pani Małgosi. Było poetycko i nastrojowo. Wiele gości, przede wszystkim zaś kobiety, mogło utożsamiać się z bohaterką wierszy.


Warto dodać, że promocja tomiku odbyła się w dniu 45-tych urodzin autorki, więc niewątpliwie było to spełnieniem marzeń. Po odczytaniu fragmentów poezji przyszedł czas na rozdanie tomików dla zgromadzonych gości, wręczanie prezentów i składanie życzeń urodzinowych. Plastyczka Zuzanna Labuś wręczyła głównej bohaterce portret, który malowała podczas trwania spotkania.

Gorąco zachęcamy do przeczytania dzieł pani Małgosi i życzymy solenizantce spełnienia, szczęścia i natchnienia!
Komentarze

Gratulacje dla solenizantki.

I oczywiście takie nieskromne pytanie : niejaki burmistrz sfinansował z prywatnych pieniążków wydanie tomiku ?
zgłoś komentarz
O co kaman? co mnie urodziny tej Pani interesują ? trochę to dziwne .Jednak za cholerę nie zrozumiem że burmistrz wspiera czyjeś prywatne hobby ? Niema konkretnej informacji czy robi to z portfela publicznego czy to jego osobista fanaberia z własnych środków a przecież go stać bo zarobił w 2012 skromne 163 tyś złotych,więcej niż burmistrz np takiej Łodzi .
Czy portal poda rzetelną informację ,środki publiczne czy prywatne a jeśli publiczne to ile wspieranie hobby tej pani kosztuje nas Chojnowian ? Może trzeba się zgłosić do Janka po kasę na własne wydatki :)

Mała uwaga do zdjęć są prześwietlone ,ludzie wyglądają jakby mieli anemię albo słońca nie widzieli.
zgłoś komentarz
Nie piszę tego z zawiści ani z zazdrości ale ludzie na co dzień rozliczani są z dosłownie wszystkiego, wiem że tak musi ponieważ państwo nie działa charytatywnie lecz dla czego jednym sprzyja a innym nie ? czy ta akcja jak wiele innych takich w naszym mieście to prezent od społeczeństwa? Módlcie się Chojnowianie aby ktoś ze znajomych radnych czy burmistrza nie wpadł na pomysł zrealizowania jakiejś mega produkcji bo pójdziecie z torbami :P
zgłoś komentarz
Jeśli chodzi o zdjęcia to rzeczywiście są nie najlepszej jakości ale za to jak pięknie pokazują pracowników jednostek organizacyjnych urzędu ;-) znaczy tłumy są ;-) jest Pan Staszek Stanisław , Pani Kwiatek czy Róża jakoś tak i inni. Ogólnie pełnia szczęścia na twarzach uczestników oczywiście z jednym wyjątkiem lekko zniesmaczonego Pana z okularkami słonecznymi we włosach na 3 zdjęciu. Co do konkretów w tekście to owszem nie ma ich . Nie wiadomo za czyje pieniążki świętowano ale znając życie to nie za burmistrza.
zgłoś komentarz
Jeszcze kilka dni temu tytuł brzmiał : „Promocja tomiku poetyckiego Małgorzaty Krzywdy "Na stryszku" i z informacji zawartych w artykule mogliśmy się dowiedzieć : Chojnowski Klub Literacki i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na promocję tomiku poetyckiego Małgorzaty Krzywdy „Na stryszku” - 23 maja, godz.18.00, MBP, Plac Zamkowy 2. Super . A teraz z innej beczki . Godziny otwarcia biblioteki
zgłoś komentarz
Dział dla Dzieci i Młodzieży, Dział dla Dorosłych:

poniedziałek: 10.00 – 18.00

wtorek: 10.00 – 18.00

środa : biblioteka nieczynna

czwartek: 10.00 – 18.00

piątek: 10.00 – 18.00

sobota: 10.00 – 15.00

no i teraz wracamy do tematu obecnego artykułu który najwyraźniej wspaniale odzwierciedla faktyczny stan rzeczy : „Spełnienie marzeń w dniu 45-tych urodzin” czyli już nie promocja a urodziny
zgłoś komentarz
mi tam sie klimat podoba a na notebuku faktycznie jasno jednak na eizo w pracy juz normalnie. text jednak nie bardzo bez konkretow i sam bym chcial wiedziec jak przydzielane sa srodki na to oczywiscie pani malgosi kibicuje bo zdarza mi sie czytac jej bloga i czapki z glow
zgłoś komentarz
A teraz inny fakt . Po 18 czyli po zamknięciu biblioteki za czyje oświetlano imprezę ? Za burmistrza czy za Wasze/nasze ? Po imprezie posprzątał burmistrz czy sprzątaczki za Wasze/nasze ?A pracownicy biblioteki byli tam za darmo czy za nadgodziny ? Płacone przez burmistrza czy za Wasze/nasze ? A jak nie wzięli pieniędzy to mogą sobie urządzać w tym budynku prywatne urodziny czy nie mogą? A jak była to promocja książki to zyski z jej sprzedaży są Wasze/nasze czy burmistrza i autorki ? Nie wiem , nie znam się . Po prostu pytam .
zgłoś komentarz
Słuchajcie tekstu na tym portalu o tej imprezie i promocji było ze trzy :) prędzej był jeszcze "Almanach „Wyrazić siebie”" gdzie popijano kawę i jedzono ciasteczka a następnie każdy dostał po tomiku wierszy.Znów pytanie kto to sponsoruje ? to dorośli ludzie ,pracujący chyba ich stać aby prywatnie się spotkać na kawie i pogadać o swoim hobby ?
Może my czegoś nie wiemy ? jestem koneserem dobrej starej whisky i Kubańskich cygar ,spotykamy się ze znajomymi i filozofujemy na różne tematy ale za swoje .Może trzeba się do Janka zgłosić i zakupi klika butelczyn i karton cygar .Udostępni sale i personel do obsługi ,wpadnie portal i cyknie kilka fot ? byle lepszej jakości .Jak uważacie to dobry pomysł ? Kto z was by wziął udział w takim spotkaniu za publiczną kasę :)
zgłoś komentarz
Znów e-chojnowianie będą "nękać" panią Brygida Mytkowska aby podała koszty tych imprez elyt :) co ciekawe zawsze te same twarze .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.