Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Akcja "Znicz 2013" - na drogach bezpieczniej niż w roku ubiegłym

Autor admin
Data utworzenia: 04 listopad 2013, 10:56 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja "Znicz 2013" - na drogach bezpieczniej niż w roku ubiegłym

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu podsumowała tegoroczną akcję „Znicz”. Z udostępnionych danych wynika, że odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Nie udało się jednak uniknąć wypadków, również śmiertelnych. W trakcie czterodniowych działań zatrzymano 102 nietrzeźwych kierowców.

O dziwo najbezpieczniejszym dniem w trakcie akcji (31 października – 3 listopada) był piątek czyli święto Wszystkich Świętych. Mimo dużego natężenia ruchu w województwie Dolnośląskim doszło zaledwie do 4 wypadków, w których ucierpiało 5 osób. Niestety nie wszystkie statystyki wyglądają tak dobrze. W przeciągu 4 dni, licząc od ostatniego dnia października do wczoraj, tj. 3 listopada w naszym regionie odnotowano 24 wypadki. Obrażenia odniosło 31 osób, a 4 osoby zginęły. Tragiczne sytuacje dotyczą powiatów kłodzkiego i zgorzeleckiego. W pierwszym z nich kierująca samochodem straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi, uderzając w drzewo. Śmiertelnie zakończył się również wypadek, w którym kierujący samochodem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, przerwał barierę i spadł na tory.

W ramach czterodniowej akcji „Znicz 2013” policjanci badali przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość, prawidłowość wykonywania manewrów, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów. Kontrolowano również sposób poruszania się pieszych. Ujawniono i zatrzymano 102 nietrzeźwych kierowców.


źródło: KWPKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.