Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

XII edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęta

Autor Adam Piróg
Data utworzenia: 13 listopad 2013, 13:25 Wszystkich komentarzy: 0


XII edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęta

W minioną sobotę, na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Krzywej, rozpoczęły się rozgrywki XII edycji Gminnej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanej przez Zrzeszenie LZS na zlecenie Urzędu Gminy Chojnów.

W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło 7 zespołów:

- Zryw Stary Łom

- Czarni Rokitki

- Czernikowice

- Grom Groble

- LZS Gołocin

- Mewa Goliszów

- Jerzmanka Jerzmanowice

W pierwszej kolejce, z trzech zaplanowanych meczy, odbyły się dwa, gdyż drużyna Czernikowic mająca zmierzyć się z Mewą Goliszów reprezentowała w tym czasie naszą Gminę (wspólnie ze Zrywem Stary Łom) na eliminacjach do Wojewódzkich Mistrzostw LZS w Środzie Śląskiej.


W pierwszym meczu vice-lider ubiegłorocznej edycji Czarni Rokitki podjął Jerzmankę Jerzmanowice. Już pierwszy set był sporą niespodzianką i zakończył się zwycięstwem Jerzmanki. W trzech kolejnych, pomimo wyrównanej gry i ostrej walki, Jerzmanowice uległy i mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Rokitki, na których koncie znalazły się 3 punkty.

W drugim spotkaniu Grom Groble zmierzył się z LZS Gołocin. To spotkanie było nie mniej zacięte i wyrównane, a zakończyło się zwycięstwem Gromu Groble, po zaciętej walce w tie-breaku. Na koncie Gromu wylądowały zatem 2 punkty, a LZS Gołocin zakończył kolejkę z jednym punktem.


W tym tygodniu rozegra się druga kolejka, w której Jerzmanka zmierzy się z Gołocinem, zaś Czernikowice podejmą drużynę z Grobli. Prawdopodobnie nie odbędzie się w tym terminie najciekawszy mecz, czyli: Czarni Rokitki - Zryw Stary Łom, gdyż zespół ze Starego Łomu, przeszedł wspomniane wcześniej eliminacje i zmagał się będzie o mistrzostwo województwa. Trzymamy kciuki.

Czy niepokonany w lidze od 12 lat lider - Zryw Stary Łom wciąż może czuć się bezpiecznie? Czy Rokitki utrzymają formę? Co pokażą coraz śmielej poczynające sobie Czernikowice? Czy Gołocin wróci do formy sprzed lat? Jaką niespodziankę szykuje Goliszów? Czy "Groblaki" szykują wzmocnienia? Czy Jerzmanka w końcu "coś ugra"? Na te i wiele innych pytań uzyskamy odpowiedź śledząc losy XII edycji Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.


Adam Piróg


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.