Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dwa turnieje międzynarodowe w wykonaniu Champion Chojnów Video

Autor Maciek
Data utworzenia: 14 listopad 2013, 13:12 Wszystkich komentarzy: 0


Dwa turnieje międzynarodowe w wykonaniu Champion Chojnów Video

W miniony weekend chojnowscy bokserzy rywalizowali na dwóch odrębnych międzynarodowych turniejach. Jeden z nich odbywał się w Szczecinie. Champion Chojnów Powiat Legnicki reprezentowali Łukasz Niemczyk oraz Kacper Harkawy. Jako pierwszy w ringu zameldował się Łukasz, który zdeklasował swojego rywala. Była to ciekawa techniczna rywalizacja w której nasz reprezentant nie dał nawet cienia nadziei bokserowi z Niemiec.

W drugim pojedynku Kacper rywalizował z mistrzem Litwy. Był to bardzo dobry pojedynek zwłaszcza w pierwszej rundzie. Wtedy to nasz reprezentant znakomicie stawiał opór przeciwnikowi. Dwie kolejne rundy były niestety przegrane. Kacper rywalizował z trudnym rywalem i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Łukasz Niemczyk dzięki swojej wyśmienitej postawie nie tylko zwyciężył, ale także zdobył tytuł najlepszego technicznie zawodnika w turnieju.


W międzyczasie trener Arkadiusz Lewandowski przebywał na drugich zawodach, również międzynarodowych, które odbywały się w Ziębicach. Tutaj chojnowski klub reprezentowali Mateusz Stachurka, Oskar Łużny oraz Krzystof Zachary.

Mateusz ze względu na to, iż jest w wyśmienitej dyspozycji boksował z rywalem dwa lata starszym – reprezentującym grupę junior. Nasz młody zawodnik nie dał szans rywalowi z Gwardii Wrocław zwyciężając, ku zaskoczeniu wszystkich, w bardzo dobrym stylu. Kolejny z naszych Oskar Łużny nie dał szans oponentowi z BKS Bolesławiec.


Ostatni z naszych młodzik Kszysztof Zachary wystąpił w walce pokazowej w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbywają się 30 listopada. Młody adept boksu zaprezentował się dobrze i nabył doświadczenia w występach na ringu.

Podczas gdy nasi reprezentanci biorą czynny udział w zawodach krajowych Kamil Mroczkowski przebywa w Anapie na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie nie udało mu się przejść pierwszej fazy eliminacyjnej. „Gorszego losowania nie mogło być, trafiając od razu na gospodarza, Rosjanina inaczej nie mogło być. W chwili obecnej Rosja jest najlepszym krajem w boksie młodzieżowym. Większego pecha nie mogło być. Całe losowanie było bardzo dziwne, gdyż od razu trzech Polaków trafiło na gospodarzy Mistrzostw. Oglądałem wszystkie walki w wadze ciężkiej i uważam , że nie było tam zawodnika który mógłby zagrozić Kamilowi. Wylosowaliśmy najgorzej jak to było możliwe” – podsumował Arkadiusz Lewandowski.

Pomimo, że Kamil uległ ponad dwumetrowemu rywalowi były momenty kiedy pojawiła się szansa na niespodziankę w walce. „Kamil zrobił bardzo dobrą walkę. Największym problemem było to, że za późno ruszył na „mańkuta” – Rosjanin był leworęczny. Trzeba było wywierać presję od samego początku pojedynku, Kamil rozpoczął atakować dopiero w drugiej rundzie. Wraz z końcem drugiej rundy Mroczkowski celnym ciosem zaskoczył rywala i ten zachwiał się na nogach. W trzeciej odsłonie walki taka sytuacja miała ponownie miejsce. Kamil dostał ostrzeżenie, którego kompletnie nie rozumiem. Tak jak już wcześnie wspomniałem ciężko walczy się z gospodarzem. Mam nadzieję, że solidnie zrewanżujemy się na Mistrzostwach Świata w Sofii” – zakończył trener Kamila.

Mroczkowski obecnie został już powołany do Kadry Polski na najbliższy mecz – Polska – Niemcy, który odbędzie się początkiem grudnia w Szczecinie. Pozostali zawodnicy Champion Chojnów Powiat Legnicki w tym roku wezmą udział w mniej prestiżowych imprezach sportowych.

Nasz klub składa serdeczne podziękowania firmie Feerum za wszelkie wsparcie dzięki któremu mogą być zrealizowane wszystkie założenia treningowe.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.