Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - jak być eko?

Autor admin
Data utworzenia: 15 listopad 2013, 11:04 Wszystkich komentarzy: 0


Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - jak być eko?

14 listopada 2013 r. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie po raz kolejny zorganizowało zbiórkę elektrośmieci na terenie szkoły. Uczniowie dołożyli wszelkich starań by tego dnia wszystkimi możliwymi sposobami przetransportować do budynku przy ul. Konarskiego zalegające w domu elektroniczne śmieci oraz zebrać te, które zalegają w szkolnych zakamarkach. W sprawnym wywiezieniu zebranych sprzętów pomogła firma Ecoren zajmująca się produkcją metali i ich związków, oraz zagospodarowywaniem odpadów przemysłowych.

- Dzisiejsza akcja polega na tym, by uczniowie przynieśli do szkoły wszystkie elektrośmieci. Tego dnia przyjeżdża do nas firma Ecoren, która je zabiera – mówi jedna z uczennic szkoły zaangażowana w akcję. - Nasza szkoła od kilku lat z inicjatywy pani Potaczały prowadzi takie działania – dodaje.


O wieloletniej tradycji ekologicznych działań prowadzonych przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie informowaliśmy Państwa wielokrotnie na łamach Portalu CHOJNOW.PL. Uczniowie najbardziej zaangażowani w akcje działają pod wspólną nazwą. - Kapituła Zielonej Flagi to grupa osób w naszej szkole, która zajmuje się ekologią. Organizujemy różne konkursy – aktualnie prowadzony jest dialog między bateriami. Zbieramy elektrośmieci, które następnie są wywożone – słyszymy.


Przypomnijmy, że zbiórka elektrośmieci w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie toczy się przez cały rok – na tyłach budynku przy wjeździe od ul. Reja znajduje się pojemnik, w którym chojnowianie mogą składować uszkodzony sprzęt elektroniczny. Jednak to nie wszystko - raz na jakiś czas szkoła organizuje główną zbiórkę, w której uczniowie „czyszczą” swoje domy ze zbędnych rzeczy. Również w budynku szkoły prowadzone są prace mające na celu zebranie, a następnie przekazanie firmie zajmującej się wywozem elektroodpadów uszkodzony sprzęt.


- Dzisiaj wpadliśmy na kolejny pomysł. Ponownie zorganizujemy zbiórkę elektrośmieci, jednak nie będziemy angażować ponownie firmy Ecorem, tylko z zebranych śmieci stworzymy elektronka – naszą szkolną maskotkę ekologiczną. Każda klasa będzie musiała coś przynieść, a Kapituła złoży eko-robota – mówią uczniowie szkoły.


Przechadzając się korytarzami Gimnazjum nr 2 w Chojnowie nie trudno dostrzec ogromnego zaangażowania szkoły w działania ekologiczne. Ściany korytarzy pełne są informacji, wskazówek – jak być eko. Na 1 piętrze znajduje się wystawa plakatów przedstawiających najważniejsze zasady ekologii. Zawarte są tam również informacje o świętach związanych z ekologią.

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie – od nich możemy uczyć się być eko!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.