Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dobry biznes z BZ WBK

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 22 listopad 2013, 12:49 Wszystkich komentarzy: 6


Dobry biznes z BZ WBK

Wybierając bank, który zajmie się sprawami finansowymi naszego przedsiębiorstwa nie warto ryzykować. Chodzi przecież o naszą firmę i jej przyszłość. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się instytucje z doświadczeniem, dysponujące szeroką siecią oddziałów, profesjonalną kadrą i dostosowanymi do wymogów klientów produktami. Taką placówką jest właśnie Bank Zachodni WBK.

Bez względu na wielkość, profil, ilość pracowników czy branżę każda firma potrzebuje dobrych, sprawdzonych usług bankowych. Usług dopasowanych do jej specyfiki, pomagających w rozwijaniu biznesu, zapewniających wsparcie. Liczy się również udoskonalanie istniejących usług, ciągły rozwój. O bankowej obsłudze firm rozmawiamy z przedstawicielem Banku Zachodniego WBK.


- Czy Bank Zachodni WBK to duży bank?

- Na terenie całego kraju posiadamy ponad 880 oddziałów, 15 centrów bankowości biznesowej dedykowanych obsłudze średnich firm oraz ponad 1000 bankomatów. Jesteśmy znani z kampanii reklamowych z udziałem gwiazd światowego kina, ale koncentrujemy naszą działalność nie tylko na usługach dla klientów indywidualnych. Drugą najważniejszą dla nas grupą klientów są przedsiębiorstwa – zarówno te mikro, małe oraz średnie, jak i wielkie korporacje.


- Najwięcej mamy jednak w Polsce firm z segmentu MŚP?

- Tak, większość z nich to właśnie MŚP, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ofercie. Przy tak zróżnicowanej i licznej grupie trudno jest proponować wszystkim te same produkty dlatego wprowadziliśmy trzy rodzaje pakietów dotyczących rachunków bieżących – Biznes Pakiet MINI, Biznes Pakiet OPTI i Biznes Pakiet MAXI. Różnią się one proporcjami pomiędzy wysokością miesięcznej opłaty, ilością rachunków dodatkowych oraz opłat za poszczególne transakcje. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca może dostosować rachunek do swoich potrzeb i zoptymalizować koszty. Dodatkowo do każdego otwartego konta wydajemy voucher na wizytówki lub pieczątkę firmową. Warto się pośpieszyć - oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.


- Ale co to oznacza? Czy jeśli prowadzę np. mały sklep spożywczy mogę teraz płacić za konto mniej niż duża firma? Zazwyczaj jedni i drudzy płacą tyle samo.

- Dokładnie o to chodzi. W pierwszym z pakietów nazwanym Biznes Pakiet MINI miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi zaledwie 15 zł. Drugi z naszych pakietów – Biznes Pakiet OPTI, przeznaczony jest dla firm, które prowadzą działalność średniej skali, ale już potrzebują czegoś więcej niż tylko rachunku bieżącego. Stąd w Biznes Pakiecie OPTI w ramach stałej miesięcznej opłaty wysokości 25 zł, przedsiębiorcy otrzymują również bezpłatny rachunek dodatkowy oraz bezpłatny rachunek walutowy prowadzony w euro. Mniej płacą również za przelewy złożone za pośrednictwem bankowości elektronicznej do innych banków. W Biznes Pakiecie MINI jest to bowiem 1,5 zł, a w OPTI - 1 zł.


- Mówiliśmy o trzech pakietach. Dla kogo jest ten trzeci?

- Biznes Pakiet MAXI dedykujemy firmom o zróżnicowanych potrzebach. Także i w tym przypadku posiadacz rachunku w ramach stałej miesięcznej opłaty, wynoszącej 60 zł, dokonuje przelewów w usługach BZWBK24 do ZUS i urzędów skarbowych za darmo, a koszt przelewu do innego banku wynosi 0,7 zł. Wspomniałem, że to pakiet dla firm o zróżnicowanych potrzebach, które wykonują więcej transakcji, np. dla potrzeb rozliczeń z kontrahentami potrzebują więcej rachunków, stąd w ramach stałej miesięcznej opłaty przedsiębiorca może otworzyć do 50 rachunków prowadzonych w złotych. Dodatkowo może wybrać sobie jeden rachunek walutowy prowadzony w euro, funtach (GBP), dolarach (USD) lub frankach szwajcarskich również bez dodatkowej opłaty za jego prowadzenie. To dobra wiadomość dla firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami


- A jakieś gwiazdki? Mały druk?

- Nasza oferta jest przejrzysta i maksymalnie prosta. Proponujemy konkurencyjne stawki za prowadzenie rachunku oraz przelewy. Nie stawiamy też barier co do formy prowadzonej działalności.

Jedna stała opłata, w ramach której klient otrzymuje rachunek i szereg udogodnień oraz niskie, zbliżone do opłat pobieranych przy kontach osobistych, opłaty za przelewy przez Internet do innych banków. To wszystko.

Dodałbym do tego jeszcze ponad 500 oddziałów BZ WBK i około 100 placówek partnerskich, bo – jak pokazują badania - duża i gęsta sieć placówek banku jest bardzo ważna dla przedsiębiorców.


- Rachunek to jednak dopiero początek współpracy z bankiem. A co z kredytami?

- Mamy w ofercie różnego rodzaju kredyty dla firm – w rachunku bieżącym, obrotowy oraz inwestycyjny. Oferta obejmuje również szybki Kredyt Biznes Ekspres przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego można otrzymać nawet 500 tysięcy złotych, a decyzja kredytowa może być udzielona nawet w ciągu 24 godzin.


- A jak z innymi źródłami finansowania? Przecież nowoczesne firmy nie korzystają tylko z kredytów?

- Spółki wchodzące skład Grupy BZ WBK zapewniają zarówno leasing, jak i faktoring. Leasingujemy głównie pojazdy, maszyny i urządzenia, sprzęt IT oraz nieruchomości. Stale rozwijamy swoją ofertę bacznie obserwując potrzeby rynku. Nasze spółki oferują między innymi Eko-leasing, który umożliwia kompleksowe finansowanie elektrowni wiatrowych. Hi – tech leasing, czyli leasing nowoczesnych technologii oraz usługi dedykowane lekarzom, weterynarzom i rolnikom.


- Powróćmy do samozatrudnienia. Czy pomagają Państwo w jakiś sposób firmom, które dopiero rozpoczęły działalność?

- Tak, wszystkie nowe pakiety wyposażyliśmy w tzw. opcję start-up. To rozwiązanie polega na zwolnieniu firmy z opłaty za prowadzenie rachunku przez okres 6 miesięcy. Mogą z niego korzystać firmy, które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 12 miesięcy.


- A co trzeba zrobić, aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień?

- Wystarczy być klientem Banku Zachodniego WBK. Serdecznie zapraszam do naszego oddziału, w którym uzyskają Państwo wszelkich szczegółowych informacji dotyczących oferty dla firm.


- Wiemy już, co Bank Zachodni WBK oferuje firmom w zakresie obsługi finansowej. Która z tych usług jest dla banku najważniejsza?

- Najważniejszy jest klient, a nie usługi. Dlatego poza rozwijaniem oferty, stale podnosimy jakość obsługi i umiejętności naszych pracowników. Staramy się możliwie skracać proces podejmowania decyzji w banku, obserwujemy rynek i dostosowujemy ofertę do jego wymagań. Najważniejszy jest ten, kto korzysta z oferty banku i to jego potrzebom ją podporządkowujemy.


- Dziękujemy za rozmowę.


Gwarancja de minimis

Uzupełniając informację na temat kredytów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców należy wspomnieć o gwarancji de minimis. Gwarancja de minimis to zabezpieczenie spłaty kredytu udzielane przez BGK w ramach realizacji programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji BGK”. Gwarancja udzielana jest w ramach portfelowej linii gwarancyjnej de minimis i skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców spełniających definicję UE. Gwarancją de minimis mogą być objęte kredyty finansujące bieżącą działalność: kredyty obrotowe odnawialne i nieodnawialne, Biznes Ekspres oraz kredyty w rachunku bieżącym.

Poniżej kilka korzyści płynących z gwarancji de minimis:

  • Możliwość przyznania indywidualnego oprocentowana
  • Możliwości uzyskania zabezpieczenia bez ponoszenia wysokich kosztów
  • Możliwość nieobciążanie własnego majątku – przedsiębiorca ma elastyczność zakresie dysponowania własnym majątkiem, nie musi go zastawiać na rzecz banku udzielającego kredytu
  • W przypadku braku posiadania przez Kredytobiorcę rzeczowego zabezpieczenia kredytu – gwarancja de mnimis stanowi alternatywę zabezpieczenia kredytu
  • Ograniczenie wymogów dokumentowych związanych z uzyskaniem gwarancji de minimis
  • Wszystkie formalności załatwiane są jednocześnie uzyskaniem kredytu - minimum formalności
  • Szybko podejmowana decyzja o poręczeniu

Gwarancja de minimis to przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędność, wygoda i zysk!


Bank Zachodni WBK to pewność sprawnego zarządzania finansami.

Zapraszamy do Oddziału w Chojnowie.


Bank Zachodni WBK

Ul. Dąbrowskiego 12

59-225 Chojnów

Tel. 76819 64 00

Pn.-Pt. 9.00-17.00
Komentarze

Zapomnieli dodać że mają WIECZNE KOLEJKI,szału idzie dostać w tym banku,w kasach zamiast wypłat itp. jak w innych bankach to otwierają nowe rachunki itp. a to do cholery trwa i tak np. cztery osoby w kolejce i czekam 40 min. PORAŻKA!
zgłoś komentarz
Tak to prawda,kolejki są jak w sklepie mięsnym, ponadto jak człowiek zarabia najniższą krajową to lepiej nie mieć tam konta, ponieważ jak chcesz jakikolwiek kredyt to obsługa tego Banku BZWBK odpowie tak - za niskie dochody i nie kwalifikuje się pani/pan aby dostać wogóle kredyt.Kiedyś miałam w tym banku konto i niestety zrezygnowałam bo jak przyszło co do czego to nie udzielili mi kredytu w kwocie 1500zł więc im podziękowałam i otworzyłam w Banku Spółdzielczym jestem zadowolona, kredyt dostałam bez problemu i zbędnych pytań ile płace czynszu, za energię, wodę itp.
zgłoś komentarz
Przytoczę historię sprzed 10 lat. Potrzebowałem otworzyć konto osobiste w banku. Poszedłem do PKO przy ul. Skargi. Pani z PKO kazała mi wypełnić jakieś formularze, dostarczyć zaświadczenia itp. i oświadczyła, że za ok. tydzień powinienem mieć nr konta jak dobrze pójdzie.
Oczywiście, podziękowałem tej Pani i poszedłem w kierunku Banku Spółdzielczego. I tu bardzo miłe zaskoczenie. Pani, która rozmawiała ze mną, po kilku minutach napisała mi na kartce nr konta.I to była cała filozofia zakładania konta. Żona ma konto osobiste do dzisiaj w BS, a ja tylko ze względu na to, że BS pobiera opłaty za konto firmowe mam te konto w banku internetowym.
zgłoś komentarz
Generalnie uważam, że BS w Chojnowie jest najbardziej przyjaznym bankiem w Chojnowie jeżeli chodzi o obsługę. Gdyby BS nie pobierał opłat za utrzymanie konta firmowego, to oczywiście z chęcią przeniósłbym do nich konto. Osobiście uważam, że pozyskanie klientów dla banku fizycznie odwiedzanego przez mieszkańców Chojnowa, tkwi w miłej obsłudze i w jak najmniejszych kolejkach przy kasach.
zgłoś komentarz
Taaak BS najlepszy akurat. Mało tam ludzi to i brak kolejek. Wielka filozofia.
zgłoś komentarz
W takim razie bede pierwszym, ktory pochwali BZWBK. Od czasu gdy skonczylem liceum mam u nich konto osobiste. 2 kredyty za mna. Slowa zlego nie powiem.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.