Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wartościowa sztuka przyciąga jak magnes - wystawa prac Ireneusza Józefczuka

Autor admin
Data utworzenia: 19 listopad 2013, 12:10 Wszystkich komentarzy: 1


Wartościowa sztuka przyciąga jak magnes - wystawa prac Ireneusza Józefczuka

Takiej ilości odwiedzających Muzeum Regionalne w Chojnowie dawno nie widziało. W sobotnie popołudnie chojnowianie wybrali się na wernisaż wystawy prac Ireneusza Józefczuka. Jak się później okazało na wystawie mogliśmy podziwiać również dzieła dwóch synów miejscowego plastyka.

- Ta wystawa jest dość nietypowa z tego względu, że oprócz Irka pokazują się jego dwaj wspaniali synowie - Jakub i Szymon – mówił kustosz muzeum otwierając wernisaż.

Na ścianach, przy nowoczesnym, niedawno zainstalowanym oświetleniu mogliśmy podziwiać około 50 prac Ireneusza Józefczuka tworzonych przeróżnymi technikami. Były oleje, pastele, akwarele, rysunki. - Te prace powstały w ciągu dwóch ostatnich lat – 2012 – 2013. Część z nich to 'szybkie' komentarze z podróży, które ostatnio w ramach większych wycieczek odbył do Hiszpanii i Włoch – wyjaśniał Jerzy Janus.


- Jestem obserwatorem świata przyrody. Od wielu lat zainteresowania moje skupiają się na 6-nogich zwierzątkach zwanych owadami. Jest ich w Polsce około 35 tys. gatunków więc jeszcze 100 lat mi zostało aby je wszystkie poznać. Kilka z nich uwieczniłem na zdjęciach, można pooglądać, poczytać opisy – o swoich pracach mówił obecny na wernisażu Jakub, młodszy syn pana Ireneusza.

Jeśli zaś chodzi o prace Szymona to są to fotogramy, głównie czarno-białe. Jak słusznie zauważył prowadzący wernisaż pan Janus, wyróżniają się doskonałym kadrowaniem i interesującymi motywami. Te prace trzeba zobaczyć!

Zapraszamy wszystkich do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na wystawę prac autorstwa Ireneusza Józefczuka oraz jego dwóch utalentowanych synów.

Komentarze

Super sprawa w obecnym świecie komputerów, gier i pędzącym trybie życia takie wystawy schodzą czasami na dalszy plan :( cieszy że to mieszkaniec naszego miasta :) Brawo Panie Irku :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.