Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Piknik naukowy „Eduscience”

Autor Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Data utworzenia: 25 listopad 2013, 09:39 Wszystkich komentarzy: 0


Piknik naukowy „Eduscience”

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie wśród akcji i projektów, które realizuje uczestniczy też już drugi rok w ogólnopolskim Projekcie Eduscience, którego celem jest rozwijanie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy a także popularyzacja naukowego myślenia wśród uczniów.

19 listopada bieżącego roku w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbył się zorganizowany w ramach programu Piknik Naukowy Eduscience. Celem tego wydarzenia było propagowanie wśród młodzieży nauk ścisłych. Patronami akcji są m. in. Instytut Geofizyki PAN oraz Edukacja PRO FUTURA. Do udziału w Pikniku zaprosiliśmy młodzież z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych. Wśród zaproszonych gości znalazły się klasy z chojnowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie oraz przedstawiciele szkół podstawowych z Okmian, Niedźwiedzic, Krzywej, Rokitek a także Zespołu Szkół w Ruszowej. Młodzież uczestniczyła w wykładach z zakresu chemii i fizyki. Poznali dzięki nim niekonwencjonalne zastosowanie procesów chemicznych (malarstwo elektrolityczne), czy też rozwikłali tajemnicę powstawania tęczy. Mogli również wykorzystać swoją wiedzę w praktyczny sposób w trakcie warsztatów poświęconych np. zjawisku magnetyzmu.


Uczniowie badali odczyny wybranych substancji oraz wykonywali wstęgę Mobiusa. Dużą atrakcją okazało się planetarium, w którym można było zaobserwować zjawisko powstawania dnia i nocy. Przybliżenie w przystępny sposób zagadnień z matematyki i dziedzin przyrodniczych daje szansę na ich popularyzację wśród młodych ludzi dzięki rozwijaniu ciekawości tego co nas otacza. Nasze gimnazjum już od wielu lat stara się jak najbardziej uatrakcyjniać i wzbogacać obowiązkowe lekcje o dodatkowe zajęcia, służące rozbudzaniu i rozwijaniu zainteresowań artystycznych, naukowych i sportowych. Mamy w swoim dorobku kilkunastu Laureatów zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty z różnych przedmiotów, nagrody w licznych dziedzinach na szczeblu ogólnopolskim a w podsumowaniu ubiegłorocznej gimnazjady czyli rywalizacji gimnazjów w różnych dyscyplinach sportowych, która trwa cały rok szkolny Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zajmuje 34 lokatę na 405 szkół gimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska - wyprzedzamy wszystkie gimnazja z terenu powiatu legnickiego i złotoryjskiego włącznie z miastami powiatowymi - Legnicą, Złotoryją i Chojnowem.


To między innymi dzięki uczestnictwie w takich projektach oraz zaangażowaniu nauczycieli i młodzieży wciąż możemy się szczycić faktem, że od wprowadzenia egzaminów gimnazjalnych zawsze średni wynik z wszystkich części egzaminu w naszej szkole przekraczał średnią wojewódzką.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.