Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnów zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Niepodległa 95”!

Autor admin
Data utworzenia: 25 listopad 2013, 10:55 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnów zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Niepodległa 95”!

"To, co charakteryzuje każdego człowieka to jego indywidualny genotyp, nas Polaków łączy i wyróżnia ten jeden szczególny gen – GEN WOLNOŚCI." Te słowa możemy przeczytać na fejsbukowym profilu „Mam gen wolności”, organizatora konkursu „Niepodległa 95”. Właśnie gen wolności należało pokazać w konkursie ogłoszonym przez Instytut Lecha Wałęsy.

Konkurs skierowany był do szkół z całej Polski. Nagrodą ufundowaną przez Instytut Lecha Wałęsy dla zwycięskiej klasy była dwudniowa wycieczka do Gdańska i spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu wyników – wybór był bardzo trudny, do organizatorów wpłynęło ponad 600 filmów i zdjęć z różnych polskich szkół.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa I „a” z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, która pod przewodnictwem pani Małgorzaty Potaczały zorganizowała akcję rozdawania na Rynku własnoręcznie wykonanych flag, kotylionów oraz upieczonych przez rodziców uczniów pysznych babeczek i ciasteczek. Dodatkowo chojnowscy uczniowie przeprowadzili warsztaty wśród przedszkolaków by finalnie zorganizować Flash Mob - „Biało-Czerwona”, z którego relację mogliście przeczytać na łamach portalu CHOJNOW.PL. W międzyczasie w szkole przeprowadzony został konkurs, wystawa plakatów i książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim chojnowskim szkołom i przedszkolom za wsparcie naszej inicjatywy i wzięcie udziału w zwycięskim projekcie. W dowód wdzięczności zabieramy ze sobą do Gdańska delegacje z chojnowskich szkół. Spotkanie z prezydentem odbędzie się już 26 listopada i oczywiście poinformujemy o jego przebiegu.

Gratulujemy Gimnazjum nr 2 sukcesu, a wszystkich zachęcamy do przypomnienia sobie chojnowskiego Flash Moba.


fot. Julia JaniszewskaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.