Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Historyczne Harce – część II za nami (aktualizacja - VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 25 listopad 2013, 14:30 Wszystkich komentarzy: 0


Historyczne Harce – część II za nami (aktualizacja - VIDEO)

W ostatnią sobotę tj. 23 listopada 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna gościła uczniów szkół z terenu naszej gminy, którzy postanowili wziąć udział w „Historycznych Harcach” - grze historycznej tematycznie nawiązującej do Święta Niepodległości. Pierwsza część zabawy odbyła się 2 tygodnie temu i sprawdzała przede wszystkim umiejętności fizyczne uczestników. Druga część testowała wiedzę uczniów. Jak było? Na pewno ciekawie.

II część „Historycznych Harców” miała postać quizu wzorowanego na teleturnieju „Awantura o kasę”. Każda drużyna na początek gry otrzymała 4 tys. zł, którymi licytowała pytania w różnych dziedzinach wiedzy – historii, literatury, sportu, bajek i filmów polskich, miasta i gmina Chojnów, religii i świąt polskich, osób. Nie mogło również zabraknąć czarnej skrzynki, w której kryły się pyszne słodkości.


Atmosfera panująca w bibliotece była bardzo sympatyczna, niczym nie przypominała standardowego konkursu wiedzy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a przy okazji każdy mógł wykazać się posiadaną wiedzą.

Poniżej wyniki II części Historycznych Harców:

  • 1 miejsce - maluchy czyli patrol klas 1-3 SP Niedźwiedzice,
  • 2 miejsce - drugi patrol drużyny Białe Orły,
  • 3 miejsce - patrol klas 4-6 SP Niedźwiedzice,
  • 4 miejsce - kolejny patrol z Gimnazjum nr 1,
  • 5 miejsce - patrol z Gimnazjum nr 1,
  • 6 miejsce - patrol harcerzy z drużyny Białe Orły.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!


Po wręczeniu nagród dzięki uprzejmości zarządcy chojnowskiego muzeum wszyscy uczestnicy udali się na wycieczkę po Muzeum Regionalnym. W rolę przewodnika wcielił się pan Maciej Zderski, nauczyciel historii z Gimnazjum nr 1.

Organizatorzy szczególnie dziękują szkołom, które chętnie wzięły udział w projekcie czyli Gimnazjum nr 1 w Chojnowie i SP Niedźwiedzice. Postawa dyrekcji tych szkół może służyć jako prawdziwy wzór zaangażowania w edukację i wychowanie patriotyczne swoich podopiecznych. Pomimo, iż harce odbywały się w soboty zarówno nauczyciele, rodzice jak i dyrektorzy tych szkół wzięli w nich udział.


Projekt „Historyczne Harce" był realizowany w ramach programu Działaj Lokalnie VIII, skąd pochodziła również dotacja. Wsparcia organizatorom udzielili również Wójt Gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak i Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.


Czytaj również: Nowoczesny patriotyzm - "Historyczne Harce" w Białej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.